Trwa ładowanie...
d1r41f6

Minister gospodarki: spotkanie ws. Volkswagena

Minister gospodarki Jacek Piechota spotka się w piątek z prezesem Głównego Urzędu Ceł oraz przedstawicielem koncernu Volkswagen w związku z problemami inwestycyjnymi firmy - poinformował w czwartek rzecznik ministra Rafał Jesswein. Jak wyjaśnił, powodem spotkania jest chęć szybkiego doprowadzenia do rozwiązania problemu.

Share
d1r41f6

Według czwartkowej Rzeczpospolitej, ze względu na m.in. nieuregulowane stosunki własności gruntu, Volkswagen rozważa ograniczenie inwestowania w Polsce i przeniesienie inwestycji w produkcję małych furgonetek z Poznania do Czech. Dziennik poinformował, że część gruntów, na których miałaby stanąć fabryka Volkswagena, jest własnością Głównego Urzędu Ceł. Ten jest gotów przekazać te tereny producentowi aut, ale robi to opieszale.

Tymczasem rzecznik Volkswagen Nutzfahrzeuge (VWN) Volker Seitz zdementował informację dziennika. Powiedział, że VWN (oddział Volkswagena produkujący samochody dostawcze) obstaje przy swoich planach rozbudowy fabryki w Poznaniu. W ciągu następnych pięciu lat ma tam zostać zainwestowane 380 mln euro, a przeniesienie się do Czech nie jest rozważane. (jask)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1r41f6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r41f6
d1r41f6
Więcej tematów