Trwa ładowanie...

Miliony złotych dotacji z Unii Europejskiej dla Krakowa

Kraków otrzyma z Unii Europejskiej ponad 900 mln zł. Taką informacje podało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Łączna kwota wszystkich zadań, na które Kraków dostanie pieniądze, to ponad 1,2 mld zł.

Share
Miliony złotych dotacji z Unii Europejskiej dla Krakowa
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1uhod2

- Mamy decyzję Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Na zadania związane z transportem miejskim oraz na rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej Kraków otrzyma kwotę łączną w wysokości 214 mln euro, czyli około 900 mln zł - poinformował dziennikarzy Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Wśród najważniejszych inwestycji, które zostaną zrealizowane z dotacji unijnych, są budowa linii tramwajowych do Górki Narodowej i os. Azory, a także torowiska wzdłuż Trasy Łagiewnickiej, na odcinku od pętli Kurdwanów do ul. Zakopiańskiej.

- Unijna dotacja umożliwi też modernizację 12 odcinków już istniejących torowisk, szczególnie w centrum i Śródmieściu - wymieniał Tadeusz Trzmiel.

Jak poinformowali urzędnicy, drugi z obszarów, na który Kraków otrzyma dofinansowanie to rozwój i modernizacja sieci ciepłowniczych.

d1uhod2

Podziel się opinią

Share
d1uhod2
d1uhod2
Więcej tematów