Trwa ładowanie...
d3b8k9r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mieszkaniec stanu Maryland oskarżony o wspieranie dżihadystów

• Mieszkaniec stanu Maryland e USA został oskarżony o wspieranie dżhadystów
• Mężczyzna jest powiązany z Al-Kaidą z ugrupowania Al-Szabab
• Mężczyzna miał też przejść w Somalii szkolenie wojskowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkaniec stanu Maryland oskarżony o wspieranie dżihadystów
(AFP, Fot: Scott Olson)
d3b8k9r

31-letni Maalik Alim Jones stanął przed federalnym sądem w Nowym Jorku w zeszłym miesiącu - wynika z aktu oskarżenia. W dokumencie napisano, że Jones, który jest obywatelem Stanów Zjednoczonych wyjechał w 2011 roku z Baltimore i udał się do Somalii, gdzie przebywał w obozie szkoleniowym Al-Szabab.

Agencja Associated Press informuje, że Jones przeszedł tam szkolenie z posługiwania się bronią palną, a także korzystania z granatników. Następnie miał wziąć udział w bitwie dżihadystów z wojskami kenijskimi w mieście Afmadow.

Kenia jest celem ataków przeprowadzanych przez somalijskich dżihadystów z Al-Szabab.

Od 2011 roku związane z Al-Kaidą ugrupowanie Al-Szabab kontroluje znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują prawo szariatu. Od wielu lat na terytorium kraju przeprowadzają też zamachy terrorystyczne. Pod kontrolą Al-Szabab jest też stolica kraju, Mogadiszu.

d3b8k9r

Podziel się opinią

Share

d3b8k9r

d3b8k9r
Więcej tematów