Trwa ładowanie...
d1pwnio
Michał Woś gościem programu "Tłit"

Michał Woś gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest Michał Woś z Solidarnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1pwnio

Rekonstrukcja rządu stała się faktem. W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowy skład Rady Ministrów. Liczba ministerstw została zredukowana do 14.

Wśród nowych twarzy znalazł się m.in. Przemysław Czarnek, który zastąpi Dariusza Piontkowskiego na stanowisku ministra edukacji narodowej, a także pokieruje dodatkowo Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowym ministrem będzie też Grzegorz Puda, który przejmie obowiązki Jana Krzysztofa Ardanowskiego w resorcie rolnictwa i rozwoju wsi.

d1pwnio

Największe emocje budzi jednak powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Będzie pełnił obowiązki wicepremiera, a także koordynatora ds. bezpieczeństwa. Pod sobą będzie miał trzy duże ministerstwa: obrony narodowej, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Na liście premiera Morawieckiego zabrakło też kilku osób. Wśród nich jest Michał Woś - obecny minister środowiska z ramienia Solidarnej Polski. Z wcześniejszych doniesień medialnych wynikała, że miał pełnić funkcję ministra "bez teki". Jak jednak poinformował w środę wieczorem Jan Kanthak, Woś tej propozycji nie przyjął.

O powody takiej decyzji w programie "Tłit" Marek Kacprzak zapyta samego zainteresowanego. Początek rozmowy już o godzinie 8:30.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1pwnio

Podziel się opinią

Share
d1pwnio
d1pwnio
Więcej tematów