Trwa ładowanie...
dlsil0p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mężczyzna z podejrzeniem Eboli w Trójmieście

Do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni zgłosił się mężczyzna z podejrzeniem wirusa Eboli - poinformował dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku Jerzy Karpiński. Z gdyńskiej placówki pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dlsil0p

- Pacjent ma objawy i wywiad wskazuje na to, że przebywał w rejonie zagrożenia. Trzeba zachować dużą ostrożność. Trudno jednak wyrokować, póki nie będzie ostatecznego wyniku badania chorego - dodał Karpiński.

Kierownik biura prasowego wojewody pomorskiego Tomasz Wróblewski powiedział, że pacjent jest Nigeryjczykiem, mieszkającym w Polsce, który 10 dni temu wrócił po kilku tygodniach z rodzinnego kraju.

Dodał, że w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni wprowadzono czasowy zakaz przyjmowania pacjentów, zawieszono też odwiedziny chorych.

dlsil0p

Dariusz Cichy, wojewódzki inspektor sanitarny, powiedział w rozmowie z TVN24, że ryzyko, że u pacjent rzeczywiście zarażony jest Ebolą, jest małe. Jak dodał, na obserwację pacjenta oraz wysłanie materiału do badań w kierunku Eboli zdecydowano się z ostrożności. - Najprawdopodobniej to inna choroba, na przykład malaria - powiedział.

Gorączka krwotoczna Ebola (ang. EVD Ebola Virus Disease) jest chorobą wywołaną przez wirus z rodziny Filoviridae rodzaju Ebolavirus. Istnieje pięć zidentyfikowanych gatunków wirusa ebola; za infekcje u ludzi odpowiedzialne są jedynie cztery, jeden odpowiada za zachorowania jedynie wśród małp. Najprawdopodobniej wirusa przenoszą nietoperze owocożerne (są rezerwuarem wirusa).

Epidemia gorączki krwotocznej Ebola, która wybuchła w marcu w Afryce Zachodniej, spowodowała już śmierć ponad 1900 osób.

dlsil0p

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dlsil0p

dlsil0p
Więcej tematów