Trwa ładowanie...

Mediatory 2019. Dziennikarze WP nominowani w 2 kategoriach

W tegorocznej edycji studenckich nagród dziennikarskich Mediatory 2019 reporterzy WP zostali nominowani w 2 kategoriach: Inicjator oraz Prowokator. Wyróżniono ich za akcję "Zbrodnia bez kary" oraz książkę "Agonia" autorstwa Pawła Kapusty.
Share
Mediatory 2019. WP ma nominację w 2 kategoriach
Mediatory 2019. WP ma nominację w 2 kategoriachŹródło: Mediatory
d426epb

Mediatory to plebiscyt, w ramach którego studenci przyznają nagrody dziennikarzom. W tegorocznej edycji wśród nominowanych znalazła się akcja Wirtualnej Polski, Interii oraz Deutsche Welle "Zbrodnia bez kary".

W jej ramach dziennikarze WP przygotowali artykuły dotyczące sprawców zbrodni wojennych, którym udało się uniknąć sprawiedliwości. "Zbrodnia bez kary" została nominowana w kategorii Inicjator, za którą stoi zamysł docenienia za wyjście poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa.

W uzasadnieniu nominacji podkreślono fakt "międzyredakcyjnej współpracy" oraz przeprowadzenia śledztwa "przywracającego pamięć o ofiarach i odkrywające nazwiska nieznanych zbrodniarzy".

d426epb

W kategorii Prowokator nominowano dziennikarza WP Pawła Kapustę za książkę "Agonia", która w ocenie studentów "ukazuje wadliwości i absurdy polskiego systemu opieki zdrowotnej" i zwraca uwagę na "nadludzki wysiłek tych, którzy na co dzień ratują ludzkie życie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d426epb

Podziel się opinią

Share
d426epb
d426epb
Więcej tematów