Trwa ładowanie...
d3xb8u3

Meczet na warszawskiej Ochocie został ostrzelany

Meczet został ostrzelany prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Nikomu nic się nie stało, policja nie wykryła sprawców, ale budujący go muzułmanie narzekają, że przez ten atak otwarcie świątyni znów się opóźni - o sprawie czytamy w Natemat.pl. - Gdyby to była inna placówka, albo ważni ludzie, cała Polska by o tym mówiła. A tak... cisza - mówi portalowi Husam Freikh, koordynator Ligi Muzułmańskiej w RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meczet na warszawskiej Ochocie został ostrzelany
(WawaLove.pl)
d3xb8u3

Do zdarzenia doszło jakiś czas temu. Jak już informowaliśmy, meczet na Ochocie miał być gotowy na zaczynający się pod koniec czerwca ramadan. Budowa ruszyła jeszcze w 2010 roku, a znajdujący się przy nim ośrodek, który ma pełnić funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej miał być oddany w 2012 roku. Budowę jednak przerywano wielokrotnie.

Po pierwsze - zaczęli protestować ludzie będący przeciwko "islamizacji Polski", po drugie - zbankrutował wykonawca, firma Azbud. Budynek przejęła firma Elektrobudowa SA. Jednak i ta wycofała się w końcu z budowy. - Elektrobudowa nie odpowiadała na nasze e-maile, zapytania, a my widzieliśmy, że nie skończą w terminie. Powinni zapłacić karę, ale nie chcieliśmy już szukać wykonawcy. Zależało nam, by budynek ukończyć - opowiadał WawaLove.pl Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP.

O ataku na warszawski meczet jako pierwsza poinformowała Polska Liga Obrony (Polish Defence League), organizacja, której celem jest walka z islamem i muzułmanami w Polsce. Liga wrzuciła też do sieci film. Wynika z niego, że do ostrzelania budynku doszło w czerwcu. Na filmie słyszymy też wypowiedź człowieka, który rzekomo był świadkiem zdarzenia. Mówi, że strzały oddano z "działa pneumatycznego", dodaje że było ich 18.

d3xb8u3

- Potwierdzam, że doszło do ostrzelania meczetu. Nie mówiliśmy o tym, bo przez dziennikarzy jesteśmy przedstawiani jednoznacznie negatywnie. Nie potrzeba nam awantury - odpowiada w rozmowie z portalem Abdulhakim Moqbil z Ligi Muzułmańskiej.

W stolicy mieszka od 5 do 7 tysięcy muzułmanów. W całej Polsce (według różnych szacunków) od 15 do nawet 35 tysięcy. Najliczniejsze grupy narodowe wśród muzułmanów to Egipcjanie, Palestyńczycy i Turcy.

d3xb8u3

Podziel się opinią

Share

d3xb8u3

d3xb8u3
Więcej tematów