Trwa ładowanie...
dgafxzb

Mazurek: spotkanie Duda-Kaczyński nie ma nic wspólnego ze sprawą Królikowskiego

Rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą była zaplanowana wiele dni temu i nie ma nic wspólnego ze sprawą mec. Michała Królikowskiego - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wcześniej rzecznik PiS informowała, że w piątek dojdzie do spotkania Dudy z Kaczyńskim
Wcześniej rzecznik PiS informowała, że w piątek dojdzie do spotkania Dudy z Kaczyńskim (PAP, Fot: Rafał Guz)
dgafxzb

Spotkanie nt. reformy sądownictwa

Również szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego było umówione jeszcze przed wylotem prezydenta do Nowego Jorku i nie ma związku z najnowszymi publikacjami mediów.

Z kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, potwierdził, że do takiego spotkania dojdzie. - Na poprzednim spotkaniu, panowie umówili się, że kolejny raz spotkają się po przylocie prezydenta ze Stanów Zjednoczonych - dodał.

dgafxzb

Oświadczenie Prezydenta Dudy ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

Na początku września odbyło się pierwsze spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie reformy sądownictwa.

Śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski - w reakcji na doniesienia mediów - potwierdził w piątek, że w białostockiej prokuraturze trwa śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT. Dotyczy ono działania zorganizowanej grupy przestępczej, która miała doprowadzić do wyłudzenia co najmniej 700 mln zł na szkodę Skarbu Państwa poprzez niezapłacenie podatków.

Jeden z wątków postępowania dotyczy przelewów na rzecz kancelarii mec. Michała Królikowskiego, które zrealizowała jedna z firm podejrzewanych o wyłudzenia VAT. Święczkowski zapewnił, że decyzje podejmowane przez białostockich prokuratorów nie mają żadnego powiązania z działalnością doradczą mec. Królikowskiego dla prezydenta, ani z pracami nad projektami ustaw o SN i KRS. Podkreślił, że daty podejmowanych w śledztwie czynności wskazują, iż podjęto je jeszcze "przed informacjami o podjęciu współpracy mecenasa z Kancelarią Prezydenta".

dgafxzb

Podziel się opinią

Share

dgafxzb

dgafxzb
Więcej tematów