Trwa ładowanie...
dv2yc8n

Mąż więził ją i gwałcił. Kobieta apeluje do ofiar przemocy seksualnej, prosi o jedną rzecz

Policja Leicestershire opublikowała nagranie promujące kampanię społeczną #AllIsNotLost (#NieWszystkoStracone), która ma uświadamiać kobiety, jak ważne jest zachowanie materiału dowodowego. W role ofiary przemocy seksualnej wcieliła się kobieta, która w rzeczywistości została zgwałcona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kampania #AllIsNotLost (#NieWszystkoStracone) została przygotowana przez policję z Leicestershire.
Kampania #AllIsNotLost (#NieWszystkoStracone) została przygotowana przez policję z Leicestershire. (Youtube.com)
dv2yc8n

- Zostałam zgwałcona we własnym domu. Takich przypadków jest mnóstwo. To, że gwałciciel to obcy mężczyzna grasujący w krzakach to mit. Najczęściej jest to właśnie osoba, którą bardzo dobrze znamy - mówi główna bohaterka nagrania "#ALLisNotLost".

Celem kampanii jest podkreślenie wpływu materiału dowodowego na przebieg postępowania karnego.

Krótki film przedstawia historię żony prześlanowanej przez męża, która, mimo wielkiego cierpiaia, kasuje z telefonu wszelkie wiadomości świadczące o jego winie. W główną rolę wcieliła się kobieta, która w rzeczywistości padła ofiarą przemocy seksualnej. Jej mąż więził ją i gwałcił.

- Mam nadzieję, że ta kampania przyczyni się do tego, że ściganie sprawcy gwałtu będzie się koncentrowało na sprawcy, a nie na tym, że to ofiara musi udowadniać, że faktycznie doszło do przestępstwa. Jednocześnie apeluje do ofiar przemocy seksualnej, aby nie obawiały się mówić głośno o tym, co je spotkało. To sprawcy muszą się tłumaczyć, nie wy – podkreśliła.

dv2yc8n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dv2yc8n

dv2yc8n
Więcej tematów