Trwa ładowanie...
IAR

Matura poprawkowa. Dziś rozpoczynają się egzaminy ustne

60 tysięcy z matematyki, 6 tysięcy z angielskiego i 5 tysięcy z polskiego. Tylu uczniów będzie poprawiać maturę w sierpniowej sesji poprawkowej. Dziś rozpoczynają się egzaminy ustne.
Share
Matura poprawkowa. Dziś rozpoczynają się egzaminy ustne
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d186boc

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik przypomniał, że w tym roku z maturą nie poradziło sobie 30 procent zdających. W liczbach bezwzględnych nie jest to jednak rekord. Więcej poprawiających było 3 lata temu, ale wtedy też była większa ogólna liczba zdających, więc procentowo wyglądało to trochę lepiej.

Matura poprawkowa ma potrwać do piątku. Przez cztery dni organizowane są egzaminy ustne, pisemne poprawki zaplanowano na wtorek. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna jeżeli chodzi o poprawki egzaminów ustnych to dotyczy to naprawdę znikomego procenta zdających.

Mimo że do zdania egzaminu wystarczyło zdobyć tylko 30 procent punktów, Marcin Smolik przekonuje że matura wcale nie jest łatwym egzaminem. Należy pamiętać, że matura to co najmniej 5 egzaminów, do tego z różnych dziedzin.

d186boc

Do poprawek w letniej sesji poprawkowej nie może przystąpić 28 tysięcy maturzystów. To dlatego, że nie zdali oni co najmniej dwóch egzaminów. Muszą teraz czekać do maja 2015 roku.

Aby zdać maturę uczeń musiał otrzymać co najmniej 30 procent z każdego obowiązkowego egzaminu. Były to trzy arkusze na poziomie podstawowym: z matematyki, języka polskiego i obcego, oraz dwa egzaminy ustne: z polskiego i języka obcego.

d186boc

Podziel się opinią

Share
d186boc
d186boc
Więcej tematów