Trwa ładowanie...
IAR

Matura poprawkowa - dziś pisemna

Część maturzystów musi dziś wrócić na sale egzaminacyjne. 70 tysięcy tegorocznych abiturientów spróbuje poprawić egzaminy, z którymi nie udało im się poradzić w maju.
Share
Matura poprawkowa - dziś pisemna
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1gdrgm

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik uprzedza jednak dzisiejszych maturzystów, że zadania w arkuszach nie będą łatwiejsze niż trzy miesiące temu. Wszystkie odpowiadają wytycznym zawartym w dokumencie przesłanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej i mają odpowiadać odpowiednim standardom.

Najwięcej poprawek jest z matematyki. Tutaj z testami zmierzy się 60 tysięcy uczniów. 6 tysięcy maturzystów będzie poprawiać język angielski, a 5 tysięcy - polski.

Marcin Smolik przyznaje, że zadania potrzebne do zaliczenia egzaminów może i nie są najtrudniejsze. Jednak abiturienci, którzy sobie z nimi nie poradzili, mogli mieć różne powody porażki. Być może niektórym nie chciało się uczyć, ale pewnie większość zbyt późno zaczęła powtarzać materiał z trzech lat nauki.

d1gdrgm

Matura poprawkowa potrwa do piątku. Do poprawek w letniej sesji nie może przystąpić 28 tysięcy maturzystów. To dlatego, że nie zdali co najmniej dwóch egzaminów. Muszą teraz czekać do maja przyszłego roku.

Aby zdać maturę, uczeń musiał otrzymać co najmniej 30 procent punktów z każdego obowiązkowego egzaminu. Były to trzy arkusze na poziomie podstawowym: z matematyki, języka polskiego i obcego oraz dwa egzaminy ustne: z polskiego i języka obcego.

d1gdrgm

Podziel się opinią

Share
d1gdrgm
d1gdrgm
Więcej tematów