Trwa ładowanie...

Matura poprawkowa - dziś pisemna

Część maturzystów musi dziś wrócić na sale egzaminacyjne. 70 tysięcy tegorocznych abiturientów spróbuje poprawić egzaminy, z którymi nie udało im się poradzić w maju.

Share
Matura poprawkowa - dziś pisemna
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d2vkey0

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik uprzedza jednak dzisiejszych maturzystów, że zadania w arkuszach nie będą łatwiejsze niż trzy miesiące temu. Wszystkie odpowiadają wytycznym zawartym w dokumencie przesłanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej i mają odpowiadać odpowiednim standardom.

Najwięcej poprawek jest z matematyki. Tutaj z testami zmierzy się 60 tysięcy uczniów. 6 tysięcy maturzystów będzie poprawiać język angielski, a 5 tysięcy - polski.

d2vkey0

Marcin Smolik przyznaje, że zadania potrzebne do zaliczenia egzaminów może i nie są najtrudniejsze. Jednak abiturienci, którzy sobie z nimi nie poradzili, mogli mieć różne powody porażki. Być może niektórym nie chciało się uczyć, ale pewnie większość zbyt późno zaczęła powtarzać materiał z trzech lat nauki.

Matura poprawkowa potrwa do piątku. Do poprawek w letniej sesji nie może przystąpić 28 tysięcy maturzystów. To dlatego, że nie zdali co najmniej dwóch egzaminów. Muszą teraz czekać do maja przyszłego roku.

Aby zdać maturę, uczeń musiał otrzymać co najmniej 30 procent punktów z każdego obowiązkowego egzaminu. Były to trzy arkusze na poziomie podstawowym: z matematyki, języka polskiego i obcego oraz dwa egzaminy ustne: z polskiego i języka obcego.

d2vkey0

Podziel się opinią

Share
d2vkey0
d2vkey0
Więcej tematów