Trwa ładowanie...
d2cm4lk

Matura 2018: to już dziś! Na początek egzamin z języka polskiego

Już o godzinie 9:00 ponad 270 tys. absolwentów liceów i techników napisze podstawową wersję egzaminu z języka polskiego. Jej zaliczenie jest konieczne, by uzyskać świadectwo maturalne. W tym ważnym dniu maturzystom otuchy dodali m.in premier Morawiecki oraz para prezydencka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matury 2018 potrwają do 23 maja
Matury 2018 potrwają do 23 maja (Agencja Gazeta)
d2cm4lk

O godz. 14:00 odbędzie się rozszerzona wersja testu. Nie jest ona obligatoryjna - przystąpią do niej jedynie uczniowie, którzy wcześniej złożyli stosowną deklarację.

Podczas egzaminu na poziomie podstawowym zdający otrzymają jeden arkusz egzaminacyjny, który składa się z dwóch części: testu z pytaniami zamkniętymi oraz wypracowania. Uczniowie będą mieli na rozwiązanie testu 170 minut.

Rozszerzona matura 2018 z j. polskiego potrwa o 10 minut dłużej. W przypadku tej wersji zdający otrzymają jeden arkusz egzaminacyjny zawierający 2 tematy wypracowania do wyboru. Jeden z nich będzie wymagał "napisania wypowiedzi argumentacyjnej", natomiast drugi - "interpretacji porównawczej dwóch tekstów literackich".

d2cm4lk

Zobacz także: Chińscy geologowie odkrywają kulisy porozumienia koreańskiego

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 3 lipca br. Tego samego dnia (3 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Matura 2018 skończy się jednak dopiero w sierpniu, kiedy odbędzie się sesja poprawkowa. Egzaminy maturalne dla tych, którzy oblali jeden z testów w pierwszym terminie są zaplanowane na 21 i 22 sierpnia.

d2cm4lk

Matura 2018 - politycy wspierają piszących

W dniu egzaminu dojrzałości maturzystów wsparli Andrzej Duda wraz z pierwszą damą.

- Jesteśmy z Wami i trzymamy za Was kciuki! Polska czeka na Was, na Wasze talenty, wiedzę i kreatywność. To Wy będziecie budować przyszłość Rzeczypospolitej - czytamy na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

d2cm4lk

Życzenia wszystkim przystępującym do matury 2018 złożył także premier Mateusz Morawiecki.

Zespół Wirtualnej Polski również życzy wszystkim maturzystom połamania pióra!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cm4lk

Podziel się opinią

Share

d2cm4lk

d2cm4lk
d2cm4lk
Więcej tematów