Trwa ładowanie...
materusz morawiecki

38. rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Mateusz Morawiecki mówił o Solidarności

- Nasz rząd czuje się spadkobiercą Solidarności - powiedział w Gdańsku Mateusz Morawiecki. Wziął udział w 38. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Kiedy premier i prezydent składali wieńce, słychać było okrzyki.

Share
38. rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Mateusz Morawiecki mówił o Solidarności
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d1ice3e

Premier Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu w Gdańsku mówił o "sztafecie wolności przenoszonej z pokolenia na pokolenie. Życzył sobie i całej Polsce, by "nieść dziedzictwo Solidarności w przyszłość".

- Jak myślę o tamtych dniach, to z jednej strony myślę o konkretnych osobach, ale najczęściej myślę o Solidarności jako o bohaterze zbiorowym, bo był to fenomen niespotykany na skalę światową - mówił w Gdańsku Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, cieszy się z takich wydarzeń, jak ta rocznica, bo jednoczą Polaków.

d1ice3e

Premier powiedział też, że rząd czuje się spadkobiercą Solidarności. - Dzisiaj, po 38 latach chcę zadeklarować, że jesteśmy nie tylko w sferze idei spadkobiercami solidarności, ale też w sferze czynu poprzez naszą politykę społeczną, nasze podejście do gospodarki - zaznaczył.

Premier i prezydent Andrzej Duda złożyli wiązanki przed Bramą Stoczniową. Podczas uroczystości przeciwnicy PiS wznosili okrzyki "Konstytucja, Konstytucja". Związkowcy z "Solidarności", zwolennicy rządzącej partii odpowiadali: "Precz z komuną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ice3e

Podziel się opinią

Share
d1ice3e
d1ice3e
Więcej tematów