Trwa ładowanie...
d3fpw3u

38. rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Mateusz Morawiecki mówił o Solidarności

- Nasz rząd czuje się spadkobiercą Solidarności - powiedział w Gdańsku Mateusz Morawiecki. Wziął udział w 38. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Kiedy premier i prezydent składali wieńce, słychać było okrzyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd czuje się spadkobiercą Solidarności
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd czuje się spadkobiercą Solidarności (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d3fpw3u

Premier Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu w Gdańsku mówił o "sztafecie wolności przenoszonej z pokolenia na pokolenie. Życzył sobie i całej Polsce, by "nieść dziedzictwo Solidarności w przyszłość".

- Jak myślę o tamtych dniach, to z jednej strony myślę o konkretnych osobach, ale najczęściej myślę o Solidarności jako o bohaterze zbiorowym, bo był to fenomen niespotykany na skalę światową - mówił w Gdańsku Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, cieszy się z takich wydarzeń, jak ta rocznica, bo jednoczą Polaków.

Premier powiedział też, że rząd czuje się spadkobiercą Solidarności. - Dzisiaj, po 38 latach chcę zadeklarować, że jesteśmy nie tylko w sferze idei spadkobiercami solidarności, ale też w sferze czynu poprzez naszą politykę społeczną, nasze podejście do gospodarki - zaznaczył.

d3fpw3u

Premier i prezydent Andrzej Duda złożyli wiązanki przed Bramą Stoczniową. Podczas uroczystości przeciwnicy PiS wznosili okrzyki "Konstytucja, Konstytucja". Związkowcy z "Solidarności", zwolennicy rządzącej partii odpowiadali: "Precz z komuną".

Rano odbyła się konferencja prasowa z udziałem Lecha i Jarosława Wałęsy, Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fpw3u

Podziel się opinią

Share
d3fpw3u
d3fpw3u
Więcej tematów