Trwa ładowanie...
dgukboa

Matematyka powinna być obowiązkowa na nowej maturze

Pisemny egzamin z matematyki powinien być obowiązkowy na nowej maturze - uważają naukowcy z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, autorzy opinii na temat egzaminu maturalnego przygotowanej na zlecenie Instytutu Spraw Publicznych.

dgukboa
dgukboa

Prof. Elżbieta Putkiewicz, dr Anna Wiłkomirska i dr Roman Dolata uważają, że większość zasad, według których odbywała się nowa matura w 2002 r., było lepszych, niż te, które będą obowiązywać w 2005 r., gdy nowa matura stanie się obligatoryjna (w 2002 r. maturzyści mieli możliwość wyboru, czy chcą zdawać egzamin dojrzałości według nowych czy według starych zasad. Nowa maturę wybrało wówczas ok. 7 tys. maturzystów, czyli ok. 5%).

Badacze opowiadają się także za tym, by od 2005 r., podobnie, jak było w 2002 r., co najmniej jeden z przedmiotów dodatkowych na pisemnej maturze był zdawany na poziomie rozszerzonym oraz by uczniowie deklarowali, jakie przedmioty chcą zdawać na maturze co najmniej na rok przed przystąpieniem do niej. Uważają, że w ten sposób uczniowie będą bardziej zmotywowani do nauki.

dgukboa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgukboa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj