Trwa ładowanie...
d6h3itx

Masz telefon z Androidem? Nie ustawiaj tego zdjęcia jako tapety. Może doprowadzić do awarii

Właściciele telefonów z systemem Android alarmują. Jedno zdjęcie, gdy ustawia się je jako tapetę, powoduje spory problem z telefonami. Sprawę opisują w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To zdjęcie powoduje awarię telefonów
To zdjęcie powoduje awarię telefonów
d6h3itx

Zdjęcie z jeziorem i zachodem słońca groźne dla Androida

Dokładnie chodzi o zdjęcie przedstawiające jezioro, zielony brzeg, zachód słońca i chmury. Gdy właściciele telefonów z systemem Android ustawią ten obrazek jako tapetę, dzieje się coś dziwnego.

Niektóre telefony z Androidem - po ustawieniu takiej tapety - ciągle włączają i wyłączają ekran. Jak podaje BBC, problem jest na tyle poważny, że aby się go pozbyć, konieczny jest reset fabryczny telefonu. Dlatego też najlepiej w ogóle nie ustawiać takiej tapety.

d6h3itx

Właściciele telefonów z Androidem o tym problemie piszą w mediach społecznościowych. Jak można wywnioskować, sprawa nie dotyczy wszystkich marek. Jedną z tych najbardziej narażonych na pojawienie się problemu jest Samsung. Awarie wystąpiły tez w telefonach Google Pixel 2.

Android. To zdjęcie spowoduje awarię telefonu!

Użytkownik Ice universe (@UniverseIce) opublikował na Twitterze wpis o treści:
"OSTRZEŻENIE!!! Nigdy nie ustawiaj tego zdjęcia jako tapety, szczególnie dla użytkowników telefonów komórkowych Samsung! Spowoduje to awarię telefonu! Nie próbuj tego! Jeśli ktoś wyśle Ci to zdjęcie, zignoruj je."

Jako dowód, Ice universe opublikował też krótki film, na którym widać, jak ekran telefonu z Androidem gaśnie i zaraz sam się włącza.

d6h3itx

Jak przekazuje BBC, na ten temat wypowiedział się też dziennikarz Bogdan Petrovan z Android Authority, który ustawił wspomnianą tapetę na telefonie Huawei 20 Pro i Google Pixel 2. W przypadku pieszego nic się nie stało, ale w drugim wystąpiła awaria. "Po ustawieniu danego obrazu jako tapety telefon natychmiast się zawiesił. Próbował się zrestartować, ale ekran ciągle się włączał i wyłączał, uniemożliwiając przejście ekranu bezpieczeństwa" - poinformował dziennikarz. Nie pomogło tez uruchomienie urządzenia w trybie awaryjnym.

BBC podaje, że awaria najprawdopodobniej dotyczy niektórych telefonów z najnowszą wersją systemu Android - chodzi dokładnie o Android 10. Jakość niektórych fotografii może być zbyt dobra i telefony nie zawsze mogą prawidłowo odczytać wszystkie kolory. "Telefon ulega awarii, ponieważ nie wie, jak sobie z tym poradzić, a twórcy oprogramowania prawdopodobnie nie sądzili, że tak się stanie" - informują programiści, którzy sprawdzają ten problem dla BBC.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

d6h3itx

Podziel się opinią

Share
d6h3itx
d6h3itx
Więcej tematów