Trwa ładowanie...
d3a0pol

Marek Jakubiak: żałuję tego wpisu, nie jestem homofobem

- Dzieci to jest taki temat, który trzepie mnie nieprawdopodobnie, że czasami opanować się nie mogę. Ale nie jestem homofobem - zaklinał się w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info Marek Jakubiak, właściciel browaru produkującego piwo Ciechan, krytykowany za homofobiczny wpis na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak
Marek Jakubiak (AKPA, Fot: Euzebiusz Niemiec)
d3a0pol

Sprawa dotyczy kontrowersyjnego wpisu na Facebooku, w którym Jakubiak napisał do boksera Dariusza Michalczewskiego: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać". Był to komentarz Jakubiaka ws. wywiadu, w którym Michalczewski oświadczył, że nie miałby nic przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Internet, szczególnie media społecznościowe, szybko zareagowały na wpis. Błyskawicznie pojawiły się akcje bojkotujące piwo Ciechan, które produkuje jeden z browarów należących do Jakubiaka. Kilka lokali zaproponowało nawet akcję wylewania całego zapasu piwa tej marki.

"Żałuję tego wpisu"

d3a0pol

W TVP Info Marek Jakubiak tłumaczył, że żałuje tego wpisu. Przyznał, że po kilku godzinach sam go skasował uznając, że jest "nieładny". - Żałuję, że to napisałem - oświadczył Jakubiak. Zadeklarował, że nie jest homofobem. - Nie potępiam homoseksualistów - dodał.

Zaznaczył jednak, że nie zgadza się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. - Dzieci to jest taki temat, który trzepie mnie nieprawdopodobnie, że czasami opanować się nie mogę - powiedział Jakubiak i przytoczył przykłady z ostatnich dni świadczące o molestowaniu i znęcaniu się nad dziećmi.

Marek Jakubiak jest właścicielem firmy Browary Regionalne Jakubiak Należy do niej pięć browarów: Browar Ciechan, Browar Lwówek, Browar Bojanowo, Browar Tenczynek, Browar Biskupiec.

Źródło: TVP Info, WP.PL

d3a0pol

Podziel się opinią

Share
d3a0pol
d3a0pol
Więcej tematów