Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak: żałuję tego wpisu, nie jestem homofobem

- Dzieci to jest taki temat, który trzepie mnie nieprawdopodobnie, że czasami opanować się nie mogę. Ale nie jestem homofobem - zaklinał się w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info Marek Jakubiak, właściciel browaru produkującego piwo Ciechan, krytykowany za homofobiczny wpis na Facebooku.
Share
Marek Jakubiak
Marek JakubiakŹródło: AKPA, Fot: Euzebiusz Niemiec
d7s16xc

Sprawa dotyczy kontrowersyjnego wpisu na Facebooku, w którym Jakubiak napisał do boksera Dariusza Michalczewskiego: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać". Był to komentarz Jakubiaka ws. wywiadu, w którym Michalczewski oświadczył, że nie miałby nic przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Internet, szczególnie media społecznościowe, szybko zareagowały na wpis. Błyskawicznie pojawiły się akcje bojkotujące piwo Ciechan, które produkuje jeden z browarów należących do Jakubiaka. Kilka lokali zaproponowało nawet akcję wylewania całego zapasu piwa tej marki.

"Żałuję tego wpisu"

W TVP Info Marek Jakubiak tłumaczył, że żałuje tego wpisu. Przyznał, że po kilku godzinach sam go skasował uznając, że jest "nieładny". - Żałuję, że to napisałem - oświadczył Jakubiak. Zadeklarował, że nie jest homofobem. - Nie potępiam homoseksualistów - dodał.

d7s16xc

Zaznaczył jednak, że nie zgadza się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. - Dzieci to jest taki temat, który trzepie mnie nieprawdopodobnie, że czasami opanować się nie mogę - powiedział Jakubiak i przytoczył przykłady z ostatnich dni świadczące o molestowaniu i znęcaniu się nad dziećmi.

Marek Jakubiak jest właścicielem firmy Browary Regionalne Jakubiak Należy do niej pięć browarów: Browar Ciechan, Browar Lwówek, Browar Bojanowo, Browar Tenczynek, Browar Biskupiec.

Źródło: TVP Info, WP.PL

d7s16xc

Podziel się opinią

Share
d7s16xc
d7s16xc
Więcej tematów