Trwa ładowanie...
d33zahe

"Mamy to!". The Tall Ships Races znów w Szczecinie. Znamy datę

- W roku 2021 w Szczecinie odbędzie się finał regat The Tall Ships Races - ogłosił prezydent miasta Piotr Krzystek. Prestiżowa i uwielbiana przez mieszkańców impreza odbędzie się tam już po raz czwarty. To pierwsza taka sytuacja w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Tall Ships Races odbywają się na Bałtyku co 4 lata. W roku 2021 znów odbędą się w Szczecinie
The Tall Ships Races odbywają się na Bałtyku co 4 lata. W roku 2021 znów odbędą się w Szczecinie (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d33zahe

Organizatorem regat The Tall Ships Races jest Sail Training International. Szczecin był bardzo chwalony za zeszłoroczny finał. Przedstawiciele organizacji podkreślali, że był dokładnie taki, jak obiecywano.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek od razu po jego zakończeniu mówił, że będzie rozmawiał z przedstawicielami Sail Training International o możliwości goszczenia największych żaglowców świata w Szczecinie również w 2021 roku. Dziś okazało się, że rozmowy zakończyły się sukcesem. Regaty The Tall Ships Races odbędą się tu w dniach 31 lipca - 3 sierpnia.

Szczecin gospodarzem w 2021 r. Po raz czwarty

- Mamy to! Bardzo się z tego cieszymy. Jesteśmy chyba jedynym miastem, które po raz czwarty w historii jest gospodarzem finału tej imprezy - ogłosił prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Kontynuujemy piękną tradycję żeglarską na Wałach Chrobrego, na naszych nabrzeżach, które cały czas się zmieniają. Także dzięki tym wydarzeniom żeglarskim, dzięki regatom The Tall Ships Races - podkreślił.

d33zahe

- Myśmy sobie po prostu tę pozycję wypracowali i wywalczyli. To jest ogromna praca bardzo wielu ludzi, właściwie całego miasta i bardzo dobra opinia, jaka funkcjonuje na temat tego, jak w Szczecinie przebiega tego typu impreza. Myślę, że wszyscy możemy być z tego powodu dumni - dodał zastępca prezydenta miasta, Krzyszof Soska.

Trasa regat The Tall Ships Races będzie wiodła z Kłajpedy do Sankt Petersburga, Tallina, Mariehamn i zakończy się w Szczecinie.

The Tall Ships Races. Ile to może kosztować?

Regaty The Tall Ships Races odbywają się na Bałtyku co cztery lata. Wcześniej żaglowce z całego świata gościły przy Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2007, 2013 i 2017 roku.

d33zahe

Nie ma na razie dokładnych szacunków, ile organizacja finału regat będzie kosztować tym razem. Na poprzednie edycje wydano ponad 20 mln złotych. Jak zapowiedział Krzysztof Soska, w 2021 roku może to być jeszcze więcej.

Źródło: wszczcinie.pl, szczecin.naszemiasto.pl, infoudek.pl, radioszczecin.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Prawie 3 tony rtęci przedostało się do powietrza. Elektrownia Bełchatów niechlubnym liderem Europy

d33zahe

Podziel się opinią

Share

d33zahe

d33zahe
Więcej tematów