Trwa ładowanie...
17-03-2015 10:21

Małopolska policja zatrzymała grupę oszustów. Działali metodą "na wnuczka"

Oszukali 77-letnią kobietę metodą "na wnuczka". Policjanci z Wieliczki (woj. małopolskie) i pionu kryminalnego krakowskiej komendy powiatowej i wojewódzkiej zatrzymali grupę oszustów.

Share
d4aobpy

Kilka dni temu starsza kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za krewnego. Opowiadał o fatalnej sytuacji finansowej, w jakiej się znalazł. Chciał 45 tys. zł na pomoc. Kobieta nie zorientowała się, że rozmawia z oszustem i przekazała pieniądze w umówionym miejscu.

Zebrane dowody doprowadziły policjantów do sprawców wyłudzenia. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób ze społeczności romskiej w wieku od 18 dl 30 lat.

Zgromadzony materiał dowodowy jednoznacznie wskazywał na to, że to właśnie ta przestępcza szajka jest odpowiedzialna za wyłudzanie pieniędzy - podaje policja.

d4aobpy

Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dilerskie porcje marihuany i pięć tysięcy złotych.

Cała przestępcza grupa zaraz po realizacji trafiła do aresztu. Za przestępstwo oszustwa zatrzymanym grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy sprawdzą czy osoby te mogą mieć na swoim "koncie" więcej tego typu oszustw.

d4aobpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aobpy
Więcej tematów