Trwa ładowanie...

Majchrowski obiecuje więcej zieleni, żłobków i darmowych zajęć

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski rządzi miastem nieprzerwanie od 2002 roku. Jeśli i w tych wyborach uda mu się pokonać politycznych przeciwników będzie to jego czwarta kadencja. W środę zaprezentował swój program wyborczy.

Share
Majchrowski obiecuje więcej zieleni, żłobków i darmowych zajęć
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Jacka Majchrowskiego
d1shkso

Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego prowadzi kampanię pod hasłem "Łączy nas Kraków". Majchrowski chce się skupić w kolejnej kadencji przede wszystkim na poprawie komfortu życia w Krakowie. Mają temu służyć różnego rodzaju działania: od walki ze smogiem, poprzez budowę hali sportowej dla osób niepełnosprawnych, aż po zwiększenie ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach.

Podczas konferencji prasowej prezydent podkreślał, że przez 12 lat jego rządów Kraków przeszedł istną metamorfozę i stał się metropolią z prawdziwego zdarzenia.

d1shkso

- Mamy spełnione wszystkie wymagania, których Kraków potrzebował jako metropolia, teraz chodzi o zapewnienie komfortu życia w mieście. Nasze miasto jest już gotowe, by stawić czoła wyzwaniom nowej epoki. Teraz możemy mocniej skupić się na zwykłej codzienności: zadbać o dalszy rozwój ekologicznej komunikacji, poziom edukacji, tworzyć piękne tereny zielone, wspierać rodziny i seniorów - mówił Majchrowski.

Aby w metropolii żyło się lepiej, potrzebna jest zieleń miejska. Prezydent poinformował, że złożył w radzie miejskiej wniosek o powołanie specjalnej jednostki miejskiej ds. zieleni - ma się ona zająć np. wykupem terenów pod nowe parki, tworzeniem ich i rewitalizacją już istniejących. Rocznie miasto ma przeznaczać na ten cel ok. 100 mln zł.

Ekologicznie zapowiada się również komunikacja miejska. Majchrowski obiecywał tworzenie kolejnych linii autobusowych obsługiwanych przez pojazdy elektryczne. Prezydent zapowiedział także dalszą walkę ze smogiem w mieście. Chce pozyskać 250 mln zł na dalsze ograniczanie niskiej emisji.

- Robimy i będziemy robić to, co jest w naszej mocy, bo nie wszystko zależy od nas - powiedział prezydent.

d1shkso

Wybudowana ma zostać linia tramwajowa do Górki Narodowej, Trasa Łagiewnicka z linią tramwajową, dokończona ma być też linia Lipska-Wielicka. Prezydent obiecał również wybudowanie kolejnych 150 km ścieżek rowerowych. Kolejnym punktem programu wyborczego jest budowa hali sportowej dla osób niepełnosprawnych oraz budowa kładki pieszo–rowerowej łączącej Kazimierz i Ludwinów. Prezydent zapowiedział także budowę nowych żłobków i przedszkoli oraz wykupienie miejsc w działających już placówkach prywatnych.

Nagle znalazły się także pieniądze na program pięciu godzin języka angielskiego w tygodniu - na ten projekt zabrakło środków z budżetu obywatelskiego. Uczniowie czwartych klas podstawówek i pierwszych gimnazjalnych mają mieć możliwość uczestniczenia w programie "Zamiast korepetycji" - ma to być kurs jak się uczyć i zapamiętywać.

d1shkso

Podziel się opinią

Share
d1shkso
d1shkso
Więcej tematów