Trwa ładowanie...

Mają zasięg do 500 km, w obszarze ich rażenia znajduje się Warszawa. Rosjanie testowali rakiety Iskander

• Na poligonie pod Astrachaniem na południu Rosji wojsko przeprowadziło ćwiczenia z użyciem rakiet typu Iskander
• Biuro prasowe wschodniego Okręgu Wojskowego podkreśliło, że „cele imitujące koncentrację sprzętu bojowego zostały pomyślnie osiągnięte”
• Rakiety Iskander-M trafiły na wyposażenie wojsk okręgu na początku roku
• Mogą przenosić głowice jądrowe

Share
Mają zasięg do 500 km, w obszarze ich rażenia znajduje się Warszawa. Rosjanie testowali rakiety Iskander
Źródło: PAP/EPA, fot: SERGEI ILNITSKY
dm9fl2n

Ćwiczenia przeprowadziła jednostka rakietowa, na co dzień stacjonująca na Dalekim Wschodzie. "W trakcie praktycznej części ćwiczeń rakietowe kompleksy dokonały grupowego wystrzelenia rakiet" - podkreślono w komunikacie.

Rakiety Iskander-M trafiły na wyposażenie wojsk okręgu na początku roku. Zestawy są umieszczane na platformach samochodowych. W ich wyposażenie wchodzą zarówno rakiety balistyczne, jak i manewrujące. Mogą przenosić głowice jądrowe.

Zasięg Iskanderów to nawet 500 kilometrów. Wystrzelone z Okręgu Kaliningradzkiego mogą dolecieć do Warszawy. Są stworzone w technologii "stealth", co utrudnia ich wykrycie przez systemy radarowe.

Kreml wielokrotnie powtarzał, że rakietowe kompleksy zostaną rozmieszczone w graniczącym z Polską Okręgu Kaliningradzkim. Ostatnie deklaracje wskazują, że do służby w tym regionie wejdą w 2018 lub 2019 roku, kiedy zaczną funkcjonować elementy obrony przeciwrakietowej w naszym kraju.

dm9fl2n

Podziel się opinią

Share
dm9fl2n
dm9fl2n
Więcej tematów