Trwa ładowanie...
d4ivpo0

Macierewicz o działaniach MON: to wszystko zasługa rządu PiS

W otoczeniu samolotu do przewozu najważniejszych osób w państwie, sprzętu wojskowego i towarzystwie nowocześnie uzbrojonych żołnierzy Antoni Macierewicz wraz z zastępcami podsumował dwa lata przewodzenia resortowi obrony narodowej. Wśród wymienionych sukcesów – między innymi – "wyjaśnienie tragedii smoleńskiej". – To wszystko zasługa rządu PiS – przekonywał minister, a użytkownicy Twittera nie szczędzili mu złośliwych komentarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Antoni Macierewicz chwali się sukcesami resortu
Szef MON Antoni Macierewicz chwali się sukcesami resortu (East News)
d4ivpo0

Na płycie wojskowego Okęcia, tuż po przejeździe przez kurtynę wodną nowego Boeinga 737, którym przewożeni będą państwowi oficjele, kierownictwo ministerstwa obrony podsumowało dwa lata zarządzania resortem. – Cały nasz wysiłek nakierowany jest na to, by Polska była bezpieczna – mówił szef MON, Antoni Macierewicz. Jak przekonywał, polska armia ma być wkrótce tak "silną, sprawną i potężną", by być zdolna do obrony naszej ojczyzny. – Dlatego doprowadziliśmy do stacjonowania wojska NATO i USA w Polsce – wyjaśniał minister.

Prezentacja nowego Boeinga

Macierewicz przypomniał, ze dzięki wysiłkom MON procent wydatków z budżetu na zbrojenia z wzrośnie z 2 do 2,5. – Armia będzie systematycznie rosła, budujemy armię narodową – dodał szef resortu, wymieniając jako jeden z sukcesów ostatnich dwóch lat utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej na granicy wschodniej. Minister przypomniał, że w ciągu 3 lat 31 tys. żołnierzy awansowało, a generałowie, którzy odeszli, "nie sprawdzili się", albo "nie podjęli wyzwania współtworzenia silnej armii".

d4ivpo0

Polska kupi rakiety Patriot

W otoczeniu zakupionych pojazdów, sprzętu wojskowego i w towarzystwie nowocześnie uzbrojonych żołnierzy sukcesami chwalili się też wiceministrowie MON. Bartosz Kownacki mówił o 250 umowach na modernizację opiewających na kwotę ok 20 mld zł – z czego 13 miliardów trafi do polskiego sektora zbrojeniowego. Michał Dworczyk zapowiedział budowę 100 miejsc upamiętnień na 100-lecie odzyskania niepodległości, a także przywrócenie "czysto polskich", a nie "postsowieckich" stopni i tradycji wojskowej.

Zobacz też

Twitterowicze komentują
"Wyjaśnienie tragedii smoleńskiej" sukcesem Macierewicza?

Okulary i noktowizory jednocześnie! Przepych w polskiej armii:

Dokonania Macierewicza skrytykował jego poprzednik, Tomasz Siemoniak:

Źródło: MON, Twitter

d4ivpo0

Podziel się opinią

Share

d4ivpo0

d4ivpo0
Więcej tematów