Trwa ładowanie...

Łysenko: Rosja przerzuciła do Donbasu 1,5 tys. żołnierzy. Jadą w kierunku trzech miast

W ostatnich dniach z Rosji przerzucono na Ukrainę około 1,5 tysiąca żołnierzy i ponad 300 sztuk sprzętu wojskowego - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie, Andrij Łysenko. Według danych RBNiO kolumny rosyjskich pojazdów z żołnierzami udały się w kierunku miast: Ługańsk, Debalcewe i Antracyt.

Share
Łysenko: Rosja przerzuciła do Donbasu 1,5 tys. żołnierzy. Jadą w kierunku trzech miast
Źródło: AFP
d34dzmb

- W dniach 7-8 lutego przez granicę państwową Ukrainy, przez (kontrolowane przez separatystów) przejście graniczne w Izwaryne przeszło blisko 1,5 tysiąca wojskowych sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i ponad 300 jednostek sprzętu wojskowego - powiedział na codziennej konferencji prasowej.

Według danych RBNiO kolumny rosyjskich pojazdów z żołnierzami udały się w kierunku miast: Ługańsk, Debalcewe i Antracyt.

d34dzmb

Kilka dni temu inny przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Wołodymyr Polowyj uprzedzał, że oddziały prorosyjskich separatystów szykują się do uderzenia na ukraińskie siły rządowe w okolicach miast Debalcewe i Mariupol w obwodzie donieckim. Mariupol leży przy jedynej drodze lądowej między Rosją a okupowanym przez nią od ubiegłego roku Krymem.

Zobacz: nowa broń ukraińskiego wojska w drodze na front

d34dzmb

Podziel się opinią

Share
d34dzmb
d34dzmb
Więcej tematów