Trwa ładowanie...
d4juvl0

Ludzie nienawidzą jej za to zdjęcie. Muzułmanka właśnie zabrała głos

Po ataku terrorystycznym, który miał miejsce 22 marca w Londynie to zdjęcie obiegło media społecznościowe na całym świecie wywołując u wielu ludzi falę agresji. Widać na nim muzułmankę, która na pierwszy rzut oka przechodzi obojętnie obok rannego człowieka. Teraz sama zainteresowana skomentowała, co się wówczas wydarzyło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludzie nienawidzą jej za to zdjęcie. Muzułmanka właśnie zabrała głos
(REX/Shutterstock)
d4juvl0

- Jestem zszokowana i przerażona tym, co stało się z moim zdjęciem w mediach społecznościowych. Do wszystkich, którzy zinterpretowali i komentowali po swojemu, co czułam w tamtym okropnym momencie mam jedną wiadomość. Byłam zdruzgotana zamachem na moście Westminsterskim. Dziś jestem równie przybita tym, jak łatwo zszargano moją osobę w mediach społecznościowych. Ci, którzy ocenili, że było mi wszystko jedno patrząc na cierpienie ludzi, kierowali się nienawiścią i ksenofobią - napisała kobieta w krótkim komentarzu dla serwisu TellMAMA.

W sieci pojawiły się też głosy broniące kobiety. Internauci wskazywali, że jedno zdjęcie może bardzo łatwo zmanipulować faktyczny przekaz, szczególnie kiedy za pomocą kontekstu próbuje się wywołać u ludzi negatywne emocje. W sprawie zabrał też głos Jamie Lorriman fotograf, który zrobił to zdjęcie. W rozmowie z portalem ABC News powiedział, że"na innych ujęciach kobieta wyglądała na sparaliżowaną strachem". Dodał także, że "pozory, które wskazują na jej ignorancję mylą" i zaznaczył, że patrząc na jej twarz widać "totalne przerażenie".

d4juvl0

Podziel się opinią

Share
d4juvl0
d4juvl0
Więcej tematów