Trwa ładowanie...
d459nsv

Lubuska policja zatrzymała autorów gry symulującej atak na WTC

Lubuska policja zatrzymała dwóch pracowników Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze, podejrzanych o przesłanie e-mailem do dyrekcji Centrum symulacji ataku na WTC z ostrzeżeniem o ewentualnym zamachu na budynek CKU - poinformował w poniedziałek rzecznik gorzowskiej policji.
Share
d459nsv

Zatrzymani, 26-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna, są absolwentami szkół wyższych. Oboje w czasie rozmowy z policją przyznali się do wykonania obrazków ataku pasażerskiego Boeinga i wysłania ich e-mailem do dyrektorki Centrum. Pod zmontowanymi zdjęciami w Internecie znajdował się m.in. napis: "Ewakuuj się, bo nas to też czeka jutro o 12.37 powodzenia!".

Podejrzanych zatrzymaliśmy po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia. Oboje odpowiedzą za swój niepoważny żart przed sądem - powiedział rzecznik. Policja zapewnia, że osoby dopuszczające się podobnych żartów będą szybko ustalane i pociągane do odpowiedzialności karnej. <br.
Według "Gazety Wyborczej" w Internecie pojawiła się gra symulująca atak na WTC. Umieszczona przez hakerów na serwerze z grami losowymi została natychmiast zlikwidowana przez właściciela strony. Przeproszono też osoby, które mogły poczuć się dotknięte symulacją. Podobna gra stała się przebojem w Bułgarii: będący w WTC gracz ostrzeliwuje atakujące gmach samoloty. (mk)

d459nsv

Podziel się opinią

Share
d459nsv
d459nsv
Więcej tematów