Trwa ładowanie...

Lublin. Zmarła radna miasta Helena Pietraszkiewicz

W Lublinie zmarła była przewodnicząca Rady Miasta oraz była wojewoda łódzka Helena Pietraszkiewicz. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych radny Lublina Tomasz Pitucha. Miała 67 lat.
Share
Lublin. Zmarła radna miasta Helena Pietraszkiewicz
Lublin. Zmarła radna miasta Helena PietraszkiewiczŹródło: PAP
d2wmon8

"W dniu wczorajszym zmarła Helena Pietraszkiewicz, radna i przewodnicząca Rady Miasta Lublin, działaczka społeczna i polityczna, zasłużona dla naszego miasta Lublin. Przez całą VI kadencję miałem zaszczyt być wspólnie z nią członkiem klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość i korzystać z jej wielkiego doświadczenia. Heleno, dziękuję. Spoczywaj w pokoju" - napisał na Facebooku w pożegnalnym wpisie radny Tomasz Pitucha.

Zmarła Helena Pietraszkiewicz, wieloletnia radna Lublina

Helena Pietraszkiewicz urodziła się w Lublinie, z którym związała niemal całą swoją zawodową przyszłość. Z wykształcenia była psychologiem i pracowała Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy.

d2wmon8

W latach 1996-2006 Pietraszkiewicz zasiadała w Radzie Miasta Lublina, a w latach 1998-2002 byłą jej przewodniczącą. W 2006 roku została mianowana na urząd wojewody łódzkiego i funkcję tą pełniła do 29 listopada 2007 roku. W wyborach samorządowych w 2014 roku została ponownie wybrana do Rady Miasta Lublina z list Prawa i Sprawiedliwości. W kolejnych wyborach w 2018 roku nie ubiegała się o reelekcję.

Paweł Kukiz zaatakowany. Pod adresem posła popłynęły mocne określenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wmon8

Podziel się opinią

Share
d2wmon8
d2wmon8
Więcej tematów