Trwa ładowanie...

Lubin: trzech mężczyzn usiłowało zgwałcić młodą kobietę. Policja prowadzi poszukiwanie

Prokuratura zajęła się sprawą usiłowania brutalnego gwałtu w Lubinie. Trzech mężczyzn zmuszało do obcowania płciowego 24-letnią kobietę.

Share
Lubin: trzech mężczyzn usiłowało zgwałcić młodą kobietę. Policja prowadzi poszukiwanie
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d2mbt9t

Prokuratura Rejonowa w Lubinie poinformowała, że rozpoczęła śledztwo w sprawie usiłowania zbiorowego gwałtu, do którego doszło nad ranem, 5 września, przy garażach nieopodal al. KEN w Lubinie. Trzej sprawcy bili i kopali 24-letnią kobietę, zmuszając ją do obcowania płciowego. Dwóch mężczyzn zostało już zatrzymanych, trzeciego ciągle poszukuje policja.

Wszystko wydarzyło się ok. godz. 4:00, 5 września, przy garażach niedaleko al. KEN w Lubinie. O zdarzeniu powiadomił policję mieszkający w znajdujących się nieopodal blokach mężczyzna, który najpierw usłyszał krzyki, a potem zauważył trzech zwyrodnialców bijących i kopiących młodą kobietę.

d2mbt9t

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze znaleźli ciężko pobitą i częściowo rozebraną młodą kobietę, jak się okazało była nią 24-letnia mieszkanka jednej z podlubińskich miejscowości. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Z opinii biegłego wynika, że 24-latka doznała ciężkich obrażeń ciała, m.in. stłuczenia mózgu i złamania kości oczodołu. Obecnie dokonywana jest dokładna ekspertyza, która ma potwierdzić, czy nie doszło do obcowania seksualnego sprawców z ofiarą.

Poszkodowana wskazała dwóch z trzech sprawców bestialskiego ataku, których policjantom udało się niezwłocznie zatrzymać. To 24-letni Przemysław K. i 32-letni Arkadiusz Ch., mieszkańcy miejscowości pod Lubinem. Prokurator postawił sprawcom zarzut usiłowania dokonania gwałtu zbiorowego. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia czynu.

Młodszy z mężczyzn został tymczasowy umieszczony w areszcie, zaś 32-latek, po zbadaniu przez psychiatrę, z orzeczeniem choroby psychicznej został skierowany specjalistycznego szpitala. Trzeci ze sprawców wciąż jest poszukiwany przez policję, która utrzymuje, że jego personalia są funkcjonariuszom znane.

Śledztwo, mające na celu wyjaśnić dokładne okoliczności brutalnego czynu, jest w toku. Mężczyznom za usiłowanie gwałtu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

d2mbt9t

Podziel się opinią

Share
d2mbt9t
d2mbt9t
Więcej tematów