Trwa ładowanie...
d3j95ri

Łódzkie. Policja rozbiła gang lichwiarzy

Policjanci z łódzkiego CBŚP zatrzymali grupę osób podejrzanych o zorganizowaną działalność przestępczą. Zatrzymani mieli udzielać wysoko oprocentowanych pożyczek pod zastaw nieruchomości, tym samym przejmując dobytek swoich kontrahentów.
Share
Łódzkie. Policja rozbiła gang lichwiarzy
Łódzkie. Policja rozbiła gang lichwiarzyŹródło: Policja
d3j95ri

Łódzcy policjanci przy współpracy z Prokuraturą Krajową zatrzymali grupę 11 osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledczy zarzucają zatrzymanym, że ci udzielali wysoko oprocentowanych pożyczek z krótkim terminem spłaty pod zastaw i w ten sposób przejmowali nieruchomości swoich ofiar.

Łódzkie. Umowy skonstruowane w jednym celu

Według ustaleń ze śledztwa w latach 2010-2015, grupa mogła działać na terenie całej Polski. W tym czasie w prasie lub internecie zamieszczane były ogłoszenia o możliwości wzięcia wysokiej pożyczki z krótkim terminem spłaty. Lichwiarze brali na cel osoby zadłużone i w trudnej sytuacji finansowej i udzielali im pożyczek w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

d3j95ri

W umowach pożyczek zawarte były klauzule, które w przypadku niespłacenia pożyczki dawały pożyczkodawcom prawo do przejęcia nieruchomości kontrahentów. W ten sposób grupa miała przejąć 44 nieruchomości o łącznej wartości kilkunastu milionów złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wyzysku kontrahentów i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec trzech zatrzymanych osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Dr Błażej Kmieciak o podejściu komisji. "Dla nas kolor guzika przy sutannie kapłana nie jest istotny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j95ri

Podziel się opinią

Share
d3j95ri
d3j95ri
Więcej tematów