Trwa ładowanie...
dnfnvwe

Łódź: pierwsze wyroki w sprawie podwyżek w służbie zdrowia

Jeden z łódzkich Zakładów Opieki Zdrowotnej ma zapłacić swym 31 pracownikom zaległe 203-złotowe podwyżki - zadecydował w czwartek Sąd Rejonowy w Łodzi. Są to pierwsze orzeczenia dotyczące podwyżek dla pracowników służby zdrowia w mieście.

dnfnvwe

Sąd orzekł, że każdej z 31 osób zatrudnionych w ZOZ Łódź-Górna, które domagały się wypłaty podwyżek, należy się po 203 złote brutto podwyżki za każdy z czterech pierwszych miesięcy 2001 roku wraz z odsetkami. Ponieważ zasądzone kwoty nie przekraczają miesięcznego wynagrodzenia powodów, sąd z urzędu nadał orzeczeniom rygor natychmiastowej wykonalności. Wyroki nie są prawomocne.

Sąd uzasadnił swoją decyzję faktem, iż nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że na mocy przepisów ustawy z 22 grudnia 2000 r. o systemie negocjacyjnym wynagrodzeń należy się podwyższenie wynagrodzenia pracownika o 203 zł brutto miesięcznie, a ZOZ nie wypłacił podwyżki tylko i wyłącznie z braku środków finansowych.

Obecne na sali pielęgniarki, w sprawach których zapadły dwa pierwsze wyroki, nie kryły zadowolenia. Bardzo się cieszymy, choć tak naprawdę nie wiadomo, kiedy dostaniemy te pieniądze. Mam nadzieję, że wyrok sądu przyspieszy wypłatę - powiedziała pielęgniarka, Jolanta Przygocka.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ Łódź-Górna, Danuta Rakowska, powiedziała, że nie ma pieniędzy na podwyżki i że będzie w tej sprawie rozmawiać z organem założycielskim ZOZ, czyli gminą Łódź oraz z kasą chorych. (and)

dnfnvwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfnvwe
Więcej tematów