Trwa ładowanie...
d3zt92j

Limit osób w kościele. Ile wiernych może przyjść w niedzielę na Mszę Świętą? Nowe zasady

Jaki jest limit osób w kościele? Ile osób może przebywać jednocześnie w kościele. Od 17 maja obowiązują nowe zasady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy limit osób w kościele obowiązuje od 17 maja (Pixabay)
d3zt92j

Limit osób w kościele

Liczba wiernych w kościele jest uzależniona od powierzchni danego obiektu. Im większy kościół, tym więcej osób może przebywać na Mszy Świętej. W związku z kolejnym etapem odmrażania gospodarki rząd zmienił także limit osób w kościele. Nowe zasady obowiązują od niedzieli 17 maja.

Ile osób może przebywać w kościele? Jaki jest limit osób w kościele?

W kościele może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni. Czyli np. w kościele o powierzchni 1500 metrów kwadratowych może przebywać jednocześnie 150 osób. Gdy kościół ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych, na Mszę Świętą może przyjść 200 wiernych. Jeszcze w zeszłym tygodniu limit osób w kościele wynosił jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. W trzecim etapie odmrażania gospodarki ten limit zmieniono do 10 osób. Co ważne, duchowni - podczas sprawowania liturgii - nie muszą mieć maseczek.

d3zt92j

Zmiana limitu osób w kościele na 100. urodziny Jana Pawła II

Choć trzeci etap odmrażania gospodarki rozpoczął się od poniedziałku 18 maja (otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje itd.), to nowy limit osób w kościele obowiązywał już od niedzieli 17 maja. Wszystko po to, by większa liczba wiernych mogła uczestniczyć w uroczystych obchodach 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d3zt92j

Podziel się opinią

Share

d3zt92j

d3zt92j
Więcej tematów