Trwa ładowanie...

Limit osób w kościele. Ile wiernych może przyjść w niedzielę na Mszę Świętą? Nowe zasady

Jaki jest limit osób w kościele? Ile osób może przebywać jednocześnie w kościele. Od 17 maja obowiązują nowe zasady.

Limit osób w kościele. Ile wiernych może przyjść w niedzielę na Mszę Świętą? Nowe zasadyŹródło: Pixabay
d17ue1j
d17ue1j

Limit osób w kościele

Liczba wiernych w kościele jest uzależniona od powierzchni danego obiektu. Im większy kościół, tym więcej osób może przebywać na Mszy Świętej. W związku z kolejnym etapem odmrażania gospodarki rząd zmienił także limit osób w kościele. Nowe zasady obowiązują od niedzieli 17 maja.

Ile osób może przebywać w kościele? Jaki jest limit osób w kościele?

W kościele może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni. Czyli np. w kościele o powierzchni 1500 metrów kwadratowych może przebywać jednocześnie 150 osób. Gdy kościół ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych, na Mszę Świętą może przyjść 200 wiernych. Jeszcze w zeszłym tygodniu limit osób w kościele wynosił jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. W trzecim etapie odmrażania gospodarki ten limit zmieniono do 10 osób. Co ważne, duchowni - podczas sprawowania liturgii - nie muszą mieć maseczek.

Zmiana limitu osób w kościele na 100. urodziny Jana Pawła II

Choć trzeci etap odmrażania gospodarki rozpoczął się od poniedziałku 18 maja (otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje itd.), to nowy limit osób w kościele obowiązywał już od niedzieli 17 maja. Wszystko po to, by większa liczba wiernych mogła uczestniczyć w uroczystych obchodach 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d17ue1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ue1j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj