Trwa ładowanie...

Leżały na ulicach Łodzi. Tajemnica białych tabletek rozwiązana

Łódź od kilku tygodni borykała się z nie lada zagadką. Chodzi o białe tabletki, które leżały na trawnikach i ulicach miasta. Właściciele psów obawiali się o zdrowie swoich podopiecznych. Na szczęście zagadkę rozwiązano.
Share
Łódź. Rozwiązano tajemnicę białych tabletek. Te widziano także w Warszawie na Bielanach
Łódź. Rozwiązano tajemnicę białych tabletek. Te widziano także w Warszawie na BielanachŹródło: Facebook, Fot: Grzegorz Pietruczuk
d3dx91t

Łódź może spokojnie odetchnąć. Zagadkę białych tabletek, które od tygodni pojawiały się na ulicach miasta, chodnikach, a także trawnikach rozwiązano w Warszawie.

Łódź. Zagadka białych tabletek rozwiązana

Białe tabletki o średnicy około 3 cm, które widziane były m.in. na Złotnie, w rejonie dworca Łódź Fabryczna i koło łódzkiej katedry, pojawiły się także w stolicy. Wezwano do nich grupę ratownictwa chemicznego.

d3dx91t

Jak poinformowali eksperci, badania i ekspertyzy dały konkretny wynik - białe tabletki swoim składem przypominają kapsułki do zmiękczania i uzdatniania wody. Jak tłumaczy "Dziennik Łódzki", preparat składa się głównie ze sprasowanego chlorku sodu, czyli zwykłej soli kuchennej.

Borys Budka: Jarosław Kaczyński odpływa od rzeczywistości, to smutne

Łódź odetchnęła z ulgą? Białe tabletki martwią właścicieli psów

Ta wiadomość to częściowa ulga dla właścicieli psów w Łodzi. Ci obawiali się, że białe tabletki to trutka, która zaszkodzi ich czworonogom. Jednak wiadomość tylko częściowo uspokoiły właścicieli zwierząt, ponieważ tabletek miało być więcej, nie tylko w kolorze białym, a po ich spożyciu jeden z psów miał się zatruć.

d3dx91t

Na ten moment nie wiadomo skąd białe tabletki znalazły się na ulicach Łodzi. Według informacji "Dziennika Łódzkiego" te mogły zostać rozsypane w różnych częściach miasta, by walczyć z zalegającym w czasie ostatnich mrozów śniegiem.

Białe tabletki, podobnie jak w Warszawie, miały się jednak nie rozpuścić tak, jak sól w kryształkach, którą zwykle stosuje się do rozpuszczania śniegu, ponieważ okazały się one zbyt sprasowane

Źródło: "Dziennik Łódzki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dx91t

Podziel się opinią

Share
d3dx91t
d3dx91t
Więcej tematów