Trwa ładowanie...
d1znxis

"Leśne Runo" czy "Lepper" konkurencją McDonald`sa?

"Leśne Runo" - tak nazywać się będzie cała sieć przydrożnych barów szybkiej obsługi oferujących polską kuchnię, organizowana przez Polską Organizację Turystyczną.

d1znxis
d1znxis

Bary "Leśne Runo" oferować mają typowe potrawy dla kuchni polskiej: naleśniki i pierogi. Stanowią one główną propozycję uzupełnioną o napoje - kawa, herbata, soki, koktajle i zupy - barszcz czerwony i żurek, a także lody i ciastka - czytamy w czwartkowym komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Kończąc wizytę w Kaliszu wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami zrzeszeń handlowych i rzemieślniczych. Zapowiedział stworzenie systemu barów szybkiej obsługi konkurujących skutecznie z zagranicznymi. Ich nazwa powinna być polska, przyciągająca i kojarząca się z firmą je szyldującą, a więc z "Samoobroną" i z nazwiskiem Lepper - zaznaczył.

Mówił, że bary Leppera powstaną w każdym mieście i przy każdej głównej drodze. Nie trzeba stawiać wielkich gmachów, by można było zjeść polską grochówkę - przekonywał wicemarszałek.

W komunikacie POT czytamy dalej - Polska Organizacja Turystyczna (instytucja rządowa odpowiedzialna za promocję polskiej turystyki - przyp. red.) uznała, że dobra kuchnia to również jeden z czynników rozwoju turystyki. Jest ona jednym z pierwszych elementów, z którymi turysta styka się podczas wyjazdu wakacyjnego. Z tego powodu popularyzacja kuchni polskiej, jej staropolskich elementów może przyczynić się do rozwoju turystyki i wzmocnienia wizerunku naszego kraju.

Projekt "Leśne Runo" zakłada, że bary będą powstawały przy stacjach benzynowych. Planowane jest otwarcie kilku obiektów, będących wzorcowymi przykładami realizacji pomysłu. (jd)

d1znxis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1znxis
Więcej tematów