Trwa ładowanie...
d1aczgm
lepper
22-02-2017 07:57

Lepper: PSL krytykuje bo chce odzyskać poparcie rolników

Andrzej Lepper odrzucił krytykę nowych zasad przyznawania dopłat dla rolników. Ogłoszone przed dwoma dniami zasady przewidują, że rolnicy, którzy nie mają zwierząt hodowlanych, otrzymają o połowę mniej pieniędzy, niż w zeszłym roku.

d1aczgm
d1aczgm

Minister rolnictwa powiedział na konferencji prasowej, że za krytyką rozporządzenia ministerstwa stoi Polskie Stronnictwo Ludowe, które chce odzyskać poparcie rolników. Dodał, że to PSL jest odpowiedzialne za wynegocjowanie z Unią Europejską niekorzystnych warunków dla polskich rolników.

Wicepremier zaprzeczył także, jakoby resort rolnictwa źle pracował i panował w nim bałagan. Minister powiedział, że resort realizuje swoje plany, zwłaszcza dotyczące wykorzystania pomocy unijnej.

Lepper oświadczył też, że jeśli Ruch Ludowo-Chrześcijański wejdzie do koalicji rządowej, to Samoobrona z niej odejdzie. Lider Samooborny skomentował w ten sposób informacje mediów, według których władze koalicji zdecydowały o jej poszerzeniu. Polityk oświadczył, że nic nie wie o takich planach.

Lepper powiedział również, że nie czuje się obrażony słowami ojca Tadeusza Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja uznał za "schizofrenię" opory wobec wprowadzenie do konstytucji zapisów broniących życia. Lepper dodał, że Samoobrona jest za obroną życia, ale jej decyzja w sprawie ewentualnych poprawek do konstytucji będzie zależeć od ich kształtu.

d1aczgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aczgm
Więcej tematów