Trwa ładowanie...
d31kbdx

Lek całkowicie wycofany z obrotu. Podejrzenie ciężkiego niepożądanego działania

Lek stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego został całkowicie wycofany z obrotu w Polsce, ponieważ jego stosowanie zostało uznane przez Europejską Agencję Leków za zbyt niebezpieczne dla pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wycofywany lek wywołuje ciężkie niepożądane działanie.
Wycofywany lek wywołuje ciężkie niepożądane działanie. (Shutterstock.com)
d31kbdx

Zazwyczaj ogłaszane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wycofanie leku z obrotu dotyczy tylko określonych jego partii, ale tym razem chodzi o całkowity zakaz sprzedaży.

Chodzi o roztwór do wstrzykiwań o nazwie Zinbryta, który stosowany jest do leczenia dorosłych pacjentów z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego.

Wideo: leki, które zabijają nasze libido

13 marca do GIF wpłynął wniosek Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie decyzji o wycofaniu z obrotu Zinbryty.

d31kbdx

Jak napisano, wycofanie leku z obrotu nastąpiło w związku z "uzasadnionym podejrzeniem, że stosowanie w. produktu leczniczego wywołuje ciężkie niepożądane działanie, zmieniające stosunek korzyści do ryzyka".

   gif
(gif)

GIF wyjaśnia, że wniosek ten "uzasadniony jest oceną bezpieczeństwa przeprowadzoną przez Europejską Agencję Leków, która zaleciła natychmiastowe zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i wycofanie produktu leczniczego Zinbryta".

Producent, czyli Biogen Idec Limited jest zobowiązany do natychmiastowego wycofania leku z obrotu.

d31kbdx

Podziel się opinią

Share
d31kbdx
d31kbdx
Więcej tematów