Trwa ładowanie...

Lech Tylutki nie żyje. "Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci"

Lech Tylutki nie żyje. Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" i wieloletni korespondent PAP zmarł w wieku 68 lat. Jak informują media, "śmierć zaskoczyła go w górach".
Share
Lech Tylutki nie żyje. "Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci"
Lech Tylutki nie żyje. "Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci"Źródło: Facebook
d3kqsko

Nie żyje Lech Tylutki. Wieloletni dziennikarz "Gazety Lubuskiej" oraz były korespondent Polskiej Agencji Prasowej zmarł nagle.

Lech Tylutki nie żyje. Dziennikarz zmarł w górach

Informacja o śmierci dziennikarza ukazała się na stronie internetowej gazety. "Śmierć zaskoczyła go w ukochanym miejscu, czyli w górach" - czytamy.

d3kqsko

Jak dodają koledzy z pracy, Lech Tylucki najprawdopodobniej zmarł wskutek zawału. "Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci niespodziewaną informacją. Był tak pełen życia, miał wiele planów..." - podkreślają dziennikarze.

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem? Wymowny komentarz Borysa Budki

Lech Tylutki urodził się w 1953 roku w miejscowości Międzyrzecz. Liceum ukończył w Nowej Soli, z kolei na studia przeniósł się do Warszawy. Naukę podjął na Akademii Wychowania Fizycznego, a podyplomowo ukończył też dziennikarstwo.

d3kqsko

Lech Tylutki nie żyje. Zmarł w wieku 68 lat

Po studiach Lech Tylutki podjął pracę jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej, skąd w 1979 roku ostatecznie na wiele lat trafił do "Gazety Lubuskiej", gdzie pracował głównie w dziale terenowym gazety. "Jego teksty pochylały się nad sprawami codziennymi, tak ważnymi dla lubuszan. Przez wiele lat był liderem lubuskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich" - wspominają koledzy w pracy.

Lech Tylutki kochał życie, sport oraz gotowanie. "To ostatnie wychodziło mu znakomicie, miał dobrą rękę do kuchni. I oczywiście narty to było nawet coś więcej niż pasja, to była miłość" - czytamy.

Dziennikarz planował też wydanie zbioru tekstów własnego autorstwa, a także limeryków, które pisywał od dłuższego czasu. Lech Tylutki zmarł w wieku 68 lat.

Źródło: "Gazeta Lubuska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kqsko

Podziel się opinią

Share
d3kqsko
d3kqsko
Więcej tematów