Trwa ładowanie...
dxts9ej
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kwaśniewski na audiencji u papieża


Podczas wizyty u Jana Pawła II w
Watykanie prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył Krzyż Wielki
Orderu Odrodzenia RP osobistemu sekretarzowi papieża arcybiskupowi
Stanisławowi Dziwiszowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Aleksander Kawśniewski z małżonką na prywatnej audiencji u Jana Pawła II
Prezydent Aleksander Kawśniewski z małżonką na prywatnej audiencji u Jana Pawła II (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
dxts9ej

Po wizycie u papieża na prezydenta oczekiwało przy watykańskiej bramie Sant'Uffizio kilkudziesięciu dziennikarzy polskich i zagranicznych i odbyła się zaimprowizowana konferencja prasowa, podczas której prezydent podzielił się wrażeniami z audiencji.

"Miałem okazję do rozmowy z papieżem i podziękowałem mu za wszystko, co uczynił dla Polski i świata" - powiedział Kwaśniewski. Podkreślił ogromny heroizm papieża, który mimo ciężkiej choroby wypełnia swoje obowiązki i porównał go do równie heroicznej postaci Matki Teresy z Kalkuty.

Papież w niedzielę beatyfikuje Matkę Teresę podczas uroczystości, na której będzie obecna małżonka prezydenta Jolanta Kwaśniewska.

Z Rzymu Aleksander Kwaśniewski udaje się wczesnym popołudniem do Lizbony na nieformalne spotkanie kilku europejskich szefów państw, organizowane z inicjatywy prezydenta Portugalii.(iza)

dxts9ej

Podziel się opinią

Share

dxts9ej

dxts9ej
Więcej tematów