Trwa ładowanie...
d4iyulh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kurdowie: USA zbombardowały pozycje islamistów w północnym Iraku

Samoloty bojowe amerykańskich sił powietrznych zbombardowały pozycje islamistów w północnym Iraku - poinformował rzecznik peszmergów, sił zbrojnych autonomicznego Regionu Kurdystanu. Pentagon nie potwierdził tych informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Statua Wolności w Nowym Jorku
Statua Wolności w Nowym Jorku (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4iyulh

- F-16 najpierw wleciały w przestrzeń powietrzną Iraku w ramach misji rozpoznawczej i biorą teraz na cel jednostki Państwa Islamskiego w Gwer, w rejonie miasta Sindżar - powiedział cytowany przez AFP rzecznik sił kurdyjskich, Holgar Hekmat.

Wcześniej służby prasowe ministerstwa obrony USA odniosły się jedynie do doniesień mediów na temat ataków amerykańskiego lotnictwa na islamistów w północnym Iraku.

"Doniesienia prasowe, że USA dokonały nalotów w Iraku są całkowicie fałszywe" - napisał na Twitterze kontradmirał John Kirby. "Nie podjęto żadnych podobnych działań" - zaznaczył.

Jego wiadomość ukazała się krótko po tym, jak media w Stanach Zjednoczonych podały, że administracja Baracka Obamy zaaprobowała zrzuty pomocy humanitarnej w północnym Iraku i rozważa uderzenie na bojowników Państwa Islamskiego.

d4iyulh

Podziel się opinią

Share

d4iyulh

d4iyulh
Więcej tematów