ycipk-2wymxa

Kuba. Kolejna ofiara katastrofy lotniczej

W piątek Samolot Boeing 737 linii Cubana de Aviacion rozbił się podczas startu z lotniska Jose Marti w Hawanie. Na pokładzie była ponad setka pasażerów. Jedna z trzech kobiet, które przeżyły katastrofę, 23-letnia Grettel Landrovell, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń - podały kubańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość pasażerów samolotu stanowili Kubańczycy, a załogę - Meksykanie
Większość pasażerów samolotu stanowili Kubańczycy, a załogę - Meksykanie (PAP, Fot: Omara Garcia)
ycipk-2wymxa

Tym samym liczba ofiar katastrofy Boeinga 737 w Hawanie wzrosła do 111 osób. Jak podaje telewizja państwowa od czasu katastrofy 23-latka pozostawała w stanie śpiączki i do końca nie odzyskała świadomości.

Oprócz niej katastrofę samolotu przeżyły jeszcze dwie kobiety: 19-letnia Maylen Diaz z Holguin we wschodniej części Kuby oraz 39-latka Emiley Sanchez, która również pochodzi z tego miasta.

ycipk-2wymxa

Samolot kubańskiej linii miał odbyć lot do miasta Holugin, który znajduje się na wschodzie kraju. Boeing 737 rozbił się tuż po starcie z lotniska im. Jose Marti w Hawanie. Radio Habana Cuba podaje, że samolot runął na autostradę obok portu lotniczego.

Większość pasażerów stanowili Kubańczycy, a załogę - Meksykanie. Wśród pasażerów było pięciu obcokrajowców. MSZ Argentyny poinformowało, że w katastrofie w Hawanie zginęło dwóch obywateli tego kraju.

ycipk-2wymxa

Przyczynę katastrofy ma ustalić powołana w tym celu specjalna komisja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter / CNN

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wymxa

ycipk-2wymxa
ycipk-2wymxa