Trwa ładowanie...
dz2ilz1
hess
20-04-2001 13:44

Kto zmarł w więzieniu Spandau - Hess czy jego sobowtór?

Trójka brytyjskich autorów ogłosiła w piątek, że człowiek, który w 1987 r. zmarł w berlińskim więzieniu Spandau - uważany powszechnie za Rudolfa Hessa - był w rzeczywistości sobowtórem zastępcy Hitlera.

dz2ilz1
dz2ilz1

Lynn Picknett, Clive Prince i Stephen Prior - którzy wydali książkę pod tytułem "Double Standards - The Hess Cover-up" - są zdania, że prawdziwy Hess, który 10 maja 1941 r. przyleciał do Szkocji i intensywnie zabiegał o negocjacje pokojowe z Wielką Brytanią, w 1942 r. zginął w katastrofie lotniczej w Walii, razem z księciem Kentu.

Uważany za Hessa człowiek, który w 1987 r. popełnił samobójstwo w Spandau (skazany na dożywocie w procesie norymberskim)
był w rzeczywistości agentem brytyjskich tajnych służb - twierdzą autorzy.

Picknett, Prince i Prior zapewniają, że są dowody na to, iż prawdziwy Hess zginął w 1942 roku.

Nie jest to pierwsza teoria w sprawie sobowtóra Hessa. W marcu Duff Hart-Davis napisał na łamach The Independent, że w Spandau zmarł fałszywy Hess. Według Hart-Davisa, brytyjski lekarz Hugh Thomas, który badał zastępcę Hitlera w brytyjskim szpitalu wojskowym nie stwierdził u niego żadnych blizn po ranach postrzałowych z czasów pierwszej wojny światowej. Rudolf Hess wielokrotnie o nich mówił i były one udokumentowane.

Ponadto, Hess ze Spandau pił alkohol i jadł mięso, podczas gdy prawdziwy Hess był abstynentem i wegetarianinem. Hart-Davis przypuszcza jednak, że sobowtórem, który zakończył życie w Spandau, był Niemiec.(kar)

dz2ilz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz2ilz1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj