Trwa ładowanie...
d3lk62t

Kto dostał obiecane przez Tuska laptopy dla uczniów?

Szok! Premier Donald Tusk (54 l.) obiecywał że każdy uczeń w Polsce dostanie laptopa. Miało być nowocześnie i z pompą. Skończyło się na obietnicy. Nie ma laptopów na lekcjach, są na posiedzeniach rządu. Jak ustalił Fakt, nowiutkie laptopy dla ministrów kosztowały 180 tysięcy złotych.

d3lk62t
d3lk62t

- Tak jak każdy polski uczeń ma prawo do ciepłego posiłku, tak powinien mieć też dostęp do komputera, oprogramowania edukacyjnego i internetu. To zrewolucjonizuje polską edukację i wyrówna szanse między dziećmi z rodzin biednych i bogatych – tak mówił w orędziu w maju 2008 roku szef rządu. Potem przyszedł kryzys i dla dzieci zabrakło pieniędzy. Kryzys nie dotknął jednak rządu.

Niemal dokładnie trzy lata później nowiutkie laptopy pojawiły się – nie w uczniowskich ławkach, ale w gmachu przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Jak poinformowała nas Beata Żmijewska z Centrum Informacyjnego Rządu na podstawie informacji z Centrum Usług Wspólnych, koszt zakupu 40 sztuk nowych laptopów używanych jedynie w czasie posiedzeń Rady Ministrów wyniósł 179.334 zł brutto.

Pierwsze posiedzenie rządu z wykorzystaniem nowych laptopów odbyło się tuż przed końcem wakacji. Dziś miliony uczniów w całym kraju ruszyły do szkół z ciężkimi tornistrami wypakowanymi podręcznikami i zeszytami.

Polecamy w wydaniu internetowym Fakt.pl:
"Miro" Drzewiecki z szefem klubu PO w luksusowym...

d3lk62t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lk62t
Więcej tematów