Trwa ładowanie...
d4dcj65

Książę Karol z wizytą w Polsce

(AFP) Następca brytyjskiego tronu książę Walii Karol rozpocznie po południu dwudniową wizytę w Polsce. Książę odwiedzi między innymi Kraków i Nową Hutę. Książę Karol przyleci do Polski prosto z Berlina.

Share
d4dcj65

Program roboczej wizyty został dopasowany do jego prywatnych zainteresowań. Oprócz malarstwa i architektury, książę Walii od wielu lat interesuje się rolnictwem ekologicznym. Ma nawet swoje gospodarstwo rolne w Highgrove, gdzie prowadzi naturalne uprawy. Jest bowiem przeciwnikiem żywności modyfikowanej genetycznie.

W środę w Krakowie książę odwiedzi Rynek Główny i Sukiennice, a wieczorem będzie w towarzystwie prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej na kolacji w Willi Decjusza.

W czwartek, po wizycie w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, pojedzie do Nowej Huty, by przyjrzeć się, jak jego rodacy prowadzą recykling żużlu.

Książę Karol weźmie też udział w roboczej sesji Międzynarodowego Forum Bussinesu, którego jest patronem. Odwiedzi ponadto gospodarstwo ekologiczne w Stryszowie. Książę Karol po raz pierwszy zobaczy też polskie Tatry i Morskie Oko.

Brytyjski The Times zamieścił relację z wtorkowej, dość kontrowersyjnej wizyty księcia Karola w Niemczech. Powiedział on tam między innymi, że zgoda brytyjskiego rządu na testy z uprawami genetycznie stanowi zagrożenie dla producentów żywności ekologicznej. (an)

d4dcj65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dcj65
d4dcj65
Więcej tematów