Trwa ładowanie...

Ksiądz modli się o śmierć papieża Franciszka. Polski Kościół reaguje

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski skrytykował ks. prof. Edwarda Stańka, który w czasie homilii powiedział, iż modli się "o szybkie odejście do Domu Ojca" papieża Franciszka.
Share
Abp Marek Jędraszewski przeprowadził rozmowę z ks. Edwardem Stańkiem
Abp Marek Jędraszewski przeprowadził rozmowę z ks. Edwardem StańkiemŹródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d4lmg6r

Kazanie księdza Stańka wywołało duże kontrowersje. - Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska – powiedział w homilii ks. prof. Edward Staniek wymieniając przy tym błędne, jego zdaniem, poglądy Franciszka, do których teolog zaliczył otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego. Treść kazania przytoczył portal PCh24.pl.

Do słów duchownego odniósł się metropolita krakowski. "Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie" – napisał w sobotnim oświadczeniu abp Marek Jędraszewski. Opublikowała je Katolicka Agencja Informacyjna. Jak dodał metropolita, rozmawiał już w tej sprawie z ks. Stańkiem.

Arcybiskup zapewnił, że krakowski Kościół codziennie żarliwie modli się w intencjach Franciszka i "uprasza u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele".

d4lmg6r

Zobacz także: Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!"

d4lmg6r

Podziel się opinią

Share
d4lmg6r
d4lmg6r
Więcej tematów