Trwa ładowanie...
d2r9e7k
Radio Zet

Ks. Kazimierz Sowa: hipokryci krytykują ministra za muzeum w Świątyni Opatrzności

Ksiądz Kazimierz Sowa w Radiu ZET ostro odpowiedział na krytykę Ministerstwa Kultury za przyznanie 6 milionów dotacji dla muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej - Dla mnie bulwersująca jest hipokryzja środowisk, które garściami czerpią z dotacji ministra kultury, a dzisiaj oskarżają ministra Zdrojewskiego – powiedział ksiądz w rozmowie z Moniką Olejnik.
Share
Budowa Świątyni Opatrzności Bożej
Budowa Świątyni Opatrzności BożejŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
d2r9e7k

- Ta dotacja jest przeznaczona na cel społecznie użyteczny – argumentował Sowa. Jego zdaniem kwota dotacji nie jest duża w porównaniu do innych, budowanych w Polsce muzeów. – Muzeum Historii Żydów Polskich, fantastyczna inicjatywa, 200 milionów. Muzeum II Wojny Światowej, 250 milionów. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku koło 100 milionów. Nie bądźmy hipokrytami – mówił Sowa.

- Jeżeli państwa polskiego nie stać na dofinansowanie muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego, to dzieje się coś złego. Dla mnie jest to przykład hipokryzji – stwierdził.

Dotacje MKiDN otrzymały w sumie 73 instytucje w całej Polsce. W większości przypadków wsparcie nie przekraczało kwoty pół miliona złotych. Tymczasem sanktuarium na Polach Wilanowskich otrzymało aż 6 mln zł, co stanowi prawie połowę tego, co wszystkie pozostałe instytucje razem wzięte. Z kolei wniosek o dofinansowanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego został oceniony najniżej spośród tych, którym przyznano dodatkowe środki.

* Źródła: Radio Zet, PAP*

d2r9e7k

Podziel się opinią

Share
d2r9e7k
d2r9e7k
Więcej tematów