Trwa ładowanie...

Krystyny będą w tym roku świętować imieniny w Karpaczu

Kilkaset Krystyn będzie wspólnie świętować swoje imieniny podczas dorocznego zjazdu, który w tym roku odbędzie się 12 i 13 marca w Karpaczu (Dolnośląskie).

Share
Krystyny będą w tym roku świętować imieniny w Karpaczu
Źródło: PAP, fot: Michał Zieliński
dbbv8yb

To już 18. spotkanie kobiet o tym królewskim imieniu. - Jesteśmy pełnoletnie, mamy 18 lat i tego się trzymamy - powiedziała organizatorka zjazdu Krystyna Papiernik z Katowic.

Każde imieniny mają swoje hasło oraz gadżet w postaci nakrycia głowy. W tym roku to właśnie "18-tka Krystyn". Panie będą miały żółte kapelusze i szaliki, a w razie niepogody - również parasole w tym kolorze. Żelazną zasadą spotkań jest też to, że wszystkie Krystyny mówią sobie po imieniu.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się 12 marca. W programie jest m.in. Spotkanie Medyczne im. Krystyny Bochenek na temat otyłości i zdrowego odżywiania z prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością prof. Magdaleną Olszanecką-Glinianowicz. Solenizantki obejrzą też spektakl "Lataj z Krystyną".

dbbv8yb

W dniu imienin, 13 marca o godz. 13.13 w centrum Karpacza zabrzmi hejnał Krystyn, przywitają je władze Karpacza i powiatu jeleniogórskiego. Wystąpią regionalne zespoły. Po części oficjalnej przyjdzie czas na imprezę imieninową.

Zjazdy Krystyn wymyśliła 18 lat temu dziennikarka Polskiego Radia Katowice, a później wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Po jej tragicznej śmierci w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem inicjatywa jest kontynuowana.

Pierwszy imieninowy zjazd miał miejsce w 1998 r. w Katowicach, potem spotkania odbywały się w różnych polskich miastach. Udział brać w nich mogą wszystkie Krystyny, bez względu na wiek, zawód itp.

dbbv8yb

Podziel się opinią

Share
dbbv8yb
dbbv8yb
Więcej tematów