Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz o Unii Europejskiej: to dla mnie szmata, bo kojarzy mi się z czymś bardzo złym, niedobrym, brudnym

• Krystyna Pawłowicz w Superstacji: Unia Europejska jest dla mnie szmatą
• Dwa lata temu posłanka PiS została ukarana za podobne słowa

Share
Krystyna Pawłowicz o Unii Europejskiej: to dla mnie szmata, bo kojarzy mi się z czymś bardzo złym, niedobrym, brudnym
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d4ff9dw

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w programie "Więc jak?" w Superstacji została zapytana, czy żałuje swoich słów sprzed lat, gdy powiedziała o fladze Unii Europejskiej "szmata". W odpowiedzi, stwierdziła: Unia Europejska jest dla mnie szmatą. - Naprawdę jest szmatą, to dla mnie szmata, bo kojarzy mi się z czymś bardzo złym, niedobrym, brudnym - dodała.

Następnie posłanka zapytała prowadzącego, czy "ma prawo tak powiedzieć, czy słowo szmata jest obelgą?". Gdy usłyszała odpowiedź twierdzącą, odparła: Jest? No to się różnimy.

d4ff9dw

Krystyna Pawłowicz w grudniu 2013 roku w rozmowie z "Super Expressem" powiedziała: "Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole". Wypowiedź ta oburzyła rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który złożył wniosek do komisji etyki o ukaranie posłanki PiS.

Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej w 2014 roku ukarała Pawłowicz zwróceniem uwagi za nazwanie flagi UE "szmatą". Posłanka nie uznała decyzji komisji i nie wycofała się ze swoich słów.

d4ff9dw

Podziel się opinią

Share
d4ff9dw
d4ff9dw
Więcej tematów