Trwa ładowanie...
d284yib

Krystyna Pawłowicz kpi z bohatera narodowego. Niesmaczny komentarz uraził Polaków

Krystyna Pawłowicz w swoim wpisie na twitterze zakpiła z bohatera Powstania Warszawskiego - Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Internauci są zbulwersowani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz kpi z bohatera narodowego. Niesmaczny komentarz uraził Polaków
Krystyna Pawłowicz kpi z bohatera narodowego. Niesmaczny komentarz uraził Polaków (Facebook.com)
d284yib

Krystyna Pawłowicz – kontrowersyjna posłanka i jej aktywność mediach społecznościowych często spotykają się z krytyką odbiorców. W wypowiedziach często atakuje osoby posiadające sprzeczne z nią poglądy. Tym razem przekonana o swoich tradycyjnych, patriotycznych wartościach zakpiła z bohatera narodowego. Komentarz został uznany za wyjątkowo niesmaczny.

Krystyna Pawłowicz - obraźliwy komentarz na twitterze

Na twitterze zamieszczono informację o budowie pomnika generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Pomnik ma zostać postawiony w Warszawie w 75. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tweet został skomentowany przez posłankę Krystynę Pawłowicz.

d284yib

„Zbyt wiele kwiatów może pod tym pomnikiem może nie być” – stwierdziła śmiało.

Wypowiedź posłanki uraziła wiele osób, a w szczególności, które brały udział w uroczystościach pogrzebowych bohatera Powstania Warszawskiego. Pod publikacją natychmiast pojawiły się kolejne komentarze.

„Po co ten komentarz? W język się Pani czasem ugryźć nie może?” – zapytał Marcin Makowski.

d284yib

Pawłowicz nie widziała jednak w swojej wypowiedz niczego niestosownego. Stwierdziła nawet, że jej komentarz jest „bardzo delikatny dla prawdy”. Zarzuciła Makowskiego fałszowanie prawdy, a osoby, które nie zgodziły się z jej opinią nazwała cynicznie „strażnikami dobrych zwyczajów”.

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski - bohater narodowy

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski zmarł 3 sierpnia (dożył 101 lat). Był prezesem Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich i najstarszym stopniem żyjącym powstańcem. Do kraju zasłużył się niejednokrotnie. W 1939 roku brał udział w kampanii wrześniowej, w trakcie wojny był zaangażowany w konspirację AK i brał czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Został dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych i Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari.

d284yib

Podziel się opinią

Share
d284yib
d284yib
Więcej tematów