Trwa ładowanie...
d2sy3nj

Królowa Elżbieta II wysłała wiadomość na twitterze

Brytyjska królowa Elżbieta opublikowała swoją pierwszą wiadomość na Twitterze. Uświetniła w ten sposób otwarcie galerii poświęconej technologiom informacyjnym w londyńskim Muzeum Nauki. "Jest mi miło otworzyć wystawę 'Wiek Informacji' w Muzeum Nauki i mam nadzieję, że zwiedzającym się ona spodoba. Elżbieta" - brzmiała wiadomość, jaka ukazała się na koncie, wcześniej zarządzanym przez urzędników Pałacu Buckingham.

Share
d2sy3nj

Ekspozycja, którą królowa otworzyła wraz z mężem księciem Edynburga, jest pierwszą w Wielkiej Brytanii stałą wystawą, poświęconą historii informacji i technologiom komunikacyjnym. Przedstawia sześć kanałów, które w ciągu ostatnich dwustu lat zmieniły sposób komunikacji międzyludzkiej; poczynając od telegrafu, poprzez radio, telefon, satelitę, internet i telefony komórkowe.

Dyrektor Muzeum Nauki Ian Blatchford podczas uroczystości otwarcia wystawy przypomniał, że królowa Wiktoria okazywała duże zainteresowanie wynalazkiem telefonu, a królowa Elżbieta II kontynuuje tradycję otwartości na nowe technologie.

d2sy3nj

W 1957 roku Elżbieta II po raz pierwszy w relacji na żywo złożyła Brytyjczykom życzenia bożonarodzeniowe. W 1976 roku jako pierwsza monarchini wysłała wiadomość e-mail.

d2sy3nj

Podziel się opinią

Share
d2sy3nj
d2sy3nj
Więcej tematów