Trwa ładowanie...
d16s67b
IAR

Królowa Elżbieta II będzie w tym roku obchodzić 90. urodziny. Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów, organizacje dobroczynne zaskoczone ceną

• Brytyjska królowa Elżbieta II będzie obchodzić w tym roku 90. urodziny
• Kulminacją obchodów będzie wielki obiad dla kilku tysięcy osób
• Odbędzie się on na zamkniętej dla ruchu alei The Mall przed Pałacem Buckingham
• Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów
• Delegaci organizacji dobroczynnych są zaskoczeni ceną
• Organizator imprezy poradził odsprzedać organizacjom część zaproszeń
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta II będzie w tym roku obchodzić 90. urodziny. Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów, organizacje dobroczynne zaskoczone ceną
(PAP/EPA, Fot: BORIS ROESSLER)
d16s67b

W tym roku brytyjska królowa Elżbieta II będzie obchodzić swoje 90. urodziny. Kulminacją tygodniowych obchodów będzie wielki obiad dla kilku tysięcy osób na otwartym powietrzu, w niedzielę 12 czerwca. Niespodziewaną konsternację wywołały ujawnione warunki zaproszeń na ten bankiet.

Goście zasiądą przy długich stołach ustawionych na zamkniętej dla ruchu alei The Mall przed Pałacem Buckingham. Elżbieta II zaprosi na to przyjęcie po kilkoro przedstawicieli z każdej z 600 organizacji charytatywnych, którym patronuje, oraz około tysiąca osób prywatnych, wybranych w drodze losowania spośród tysięcy chętnych.

Od początku wiadomo było, że ci prywatni goście będą musieli zapłacić za przywilej ucztowania na ulicy przed pałacem. Teraz media podały sumę - 150 funtów za osobę, tyle co w restauracji bardzo wysokiej klasy.

d16s67b

Ale taki sam rachunek czeka również zaproszonych delegatów organizacji dobroczynnych. Są one niemile zaskoczone, gdyż wyliczają się skrupulatnie ze wszystkich swoich wydatków i przeważnie nie mają rezerwy na takie cele. Ich liderzy spodziewali się, że przyjęcie sfinansują jacyś sponsorzy.

Organizator imprezy, wnuk królowej Peter Philips radzi zawiedzionym organizacjom, aby skorzystały z przysługującego im prawa i odsprzedały na wolnym rynku, po wyższej cenie, do 40% swoich zaproszeń.

d16s67b

Podziel się opinią

Share
d16s67b
d16s67b