Trwa ładowanie...

Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"

Na wakacje z narkotykami

Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"
d1xbm6s
d1xbm6s

Trzy nastolatki z Warszawy trafiły do szpitala na obserwację po zażyciu mefedronu. Dziewczyny przebywały na wakacjach w miejscowości Niedźwiedź (Małopolskie)

W poniedziałek około godziny 18.00 jednak z opiekunek obozu kolonijnego w miejscowości Niedźwiedź, na którym przebywała młodzież z Warszawy, powiadomiła dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że trójka jej podopiecznych, dwie dziewczyny w wieku 15 lat i jedna 17-latka, mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających.

Małopolscy policjanci udali się na miejsce. - Mundurowi zabezpieczyli biały proszek o wadze około 2.4 gramów, który po wstępnych badaniach okazał się mefedronem, czyli substancją niedozwoloną - powiedział WawaLove.pl oficer dyżurny z Komisariatu w Mszanie Dolnej. Funkcjonariusz nie potrafił powiedzieć, jak narkotyk trafił w ręce warszawskich nastolatek. Dziewczyny trafiły do szpitala w Limanowej na obserwację. Dalszymi czynnościami zajęli się policjanci .

Mefedron bardzo silnie uzależnia psychicznie. Po zażyciu nawet stosunkowo niewielkich dawek dosyć często zdarza się przejściowa utrata pamięci krótkotrwałej. Substancja od 2010 roku jest w Polsce nielegalna.

Nieletni nie ponoszą odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków, jednak odpowiadają za ten czyn przed Sądem Rodzinnym na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawie nieletnich. Za posiadanie narkotyków grozi nieletniemu wymierzenie środków wychowawczych, takich jak nadzór kuratora, umieszczenie w ośrodku wychowawczym, a w najgorszym wypadku umieszczenie w zakładzie poprawczym.

d1xbm6s
d1xbm6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xbm6s
Więcej tematów