Trwa ładowanie...
d4kympo

Koronawirus. Wielkopolska. W całym województwie zostało 145 wolnych łóżek

Najwięcej pacjentów z COVID-19 przebywa w szpitalach w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i małopolskim. Wojewodowie zapewniają jednak, że monitorują sytuację, a liczba łóżek i respiratorów jest zwiększana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Najwięcej pacjentów z COVID-19 przebywa w szpitalach w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i małopolskim / foto ilustracyjne
Koronawirus. Najwięcej pacjentów z COVID-19 przebywa w szpitalach w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i małopolskim / foto ilustracyjne (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4kympo

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. W szpitalach w całym kraju przybywa pacjentów zakażonych COVID-19. W czwartek Mateusz Morawiecki przekazał, że w ciągu kilku najbliższych dni liczba tzw. łóżek covidowych zwiększy się o kolejne kilka tysięcy. Obecni jest ich ponad 9 tys. Premier poinformował również, że aktualnie wolnych jest ok. 500 z ponad 800 respiratorów przewidzianych dla osób chorych na COVID-19.

Jak wynika z danych zebranych przez PAP, najwięcej pacjentów z koronawirusem przebywa w szpitalach w województwie wielkopolskim. W tym regionie zajętych jest już 527 z 672 łóżek dla chorych na COVID-19. Łączna liczba respiratorów wynosi natomiast 110, z czego w tej chwili zajętych jest 27.

Koronawirus. Wielkopolska. Mikołajczyk zabrał głos

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował w czwartek, że bufor wynosi 145 łóżek, ale niebawem będzie ich więcej.

d4kympo

Koronawirus w Polsce i tysiące przypadków. Michał Kobosko o "medycznym stanie wyjątkowym"

- Wczoraj wprowadziłem II poziom zabezpieczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie. Tam jest 20 łóżek dla osób z dodatnim wynikiem COVID-19, w tym trzy stanowiska respiratorowe. Od niedzieli będą uruchomione kolejne łóżka, tym razem w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim - przekazał.

Mikołajczyk dodał, że w czwartek przekazał 5 respiratorów i 20 kardiomonitorów do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, oraz 2 respiratory i 3 kardiomonitory do szpitala w Pleszewie.

d4kympo

Koronawirus nie ustępuje. Małopolska: poszerzono bazę łóżkową

Z kolei na Mazowszu przygotowanych jest 1228 łóżek covidowych. W szpitalach przebywa 526 pacjentów z potwierdzonym COVID-19. Zajętych jest 48 z 94 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

W Małopolsce pod koniec ubiegłego tygodnia podjęto decyzję o poszerzeniu bazy łóżkowej dla chorych z COVID-19. Obecnie zajętych jest 509 z 778 łóżek oraz 49 z 63 respiratorów dostępnych w regionie. Z kolei w szpitalach na Dolnym Śląsku jest 930 łóżek covidowych, z czego w czwartek zajętych było 220. W regionie są 103 łóżka z respiratorami przeznaczone dla chorych na COVID-19, z tego zajętych jest 13 (stan na środę).

W woj. lubelskim we wszystkich szpitalach ogółem jest 667 łóżek przeznaczanych dla pacjentów z COVID-19. Według stanu na środę zajętych było 257 łóżek. Dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach są ogółem 44 respiratory, 21 z nich jest zajętych.

d4kympo

W lubuskich szpitalach dla pacjentów zmagających się z COVID-19 przygotowane są 454 łóżka. Według stanu na czwartek zajęte były 154 z nich (34 proc.). W regionie jest 29 łóżek respiratorowych dla osób z najcięższymi objawami COVID-19. Według ostatnich danych było zajętych pięć takich łóżek (17 proc.).

Koronawirus. Łódzkie: blisko połowa łóżek zajęta

W województwie łódzkim przygotowanych jest 661 łóżek dla pacjentów chorych lub z podejrzeniem COVID-19. W czwartek zajętych było 313 z nich. Zajętych było również 19 z 29 respiratorów dla chorych z COVID-19. W województwie opolskim zajętych jest 89 z 408 łóżek covidowych. Z ogólnej liczby 23 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem wolne jest jeszcze 13 urządzeń.

W woj. podkarpackim jest 488 łóżek przeznaczonych dla osób z potwierdzonych dodatnim wynikiem testu. 39 z nich jest respiratorowych. W szpitalach w czwartek przebywało 296 osób zakażonych koronawirusem, z których 17 wymagało leczenia respiratorowego.

d4kympo

Na Podlasiu zajętych jest niemal tyle samo łóżek, co wolnych dla pacjentów z koronawirusem. Według danych z czwartku wolnych jest 157 łóżek, 196 jest zajętych. 11 respiratorów jest zajętych, 19 wolnych.

Koronawirus. Pomorskie: Na 20 respiratorów 15 jest zajętych

W woj. pomorskim w czwartek zajętych było 238 z 591 łóżek. Z kolei na 20 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 zajętych było 15 urządzeń. W regionie poza ogniskami rodzinnymi pod kontrolą służb sanitarnych jest 98 ognisk zakażeń związanych najczęściej z zakładami pracy.

W świętokrzyskich szpitalach zajętych jest 215 z 374 przygotowanych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Świętokrzyskie szpitale dysponują 36 respiratorami przeznaczonymi dla osób zakażonych SARS-CoV-2. Wykorzystywanych jest siedem z nich.

d4kympo

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego w czwartek po południu były w sumie 173 łóżka covidowe. W tym samym czasie zajętych było 106 z nich. W regionie jest 9 respiratorów przeznaczonych wyłącznie dla chorych na koronawirusa. Obecnie zajęte są 3 takie urządzenia.

W woj. zachodniopomorskim zajętych jest 107 z 713 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W regionie jest też 65 respiratorów dostępnych dla pacjentów z COVID-19. W czwartek zajętych było 9 z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów