Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Polacy zapytani o chęć zaszczepienia. Jakie są nasze nastroje?

Zgodnie z zapowiedziami rządzących Narodowy Program Szczepień nabiera tempa. Ale czy Polacy nadal są nim zainteresowani? O chęć poddania się szczepieniu przeciw COVID-19 zapytała Fundacja IBRiS. Wyniki sondażu wskazują, że ponad połowa z nas zamierza skorzystać z okazji i się zaszczepić

Share
Koronawirus w Polsce. Polacy zapytani o chęć zaszczepienia. Jakie są nasze nastroje?
Koronawirus w Polsce. Polacy zapytani o chęć zaszczepienia. Jakie są nasze nastroje?Źródło: PAP
d1d11j0

Szczepienia na COVID-19 w Polsce trwają. Od końca grudnia wykonano już 7,6 mln szczepień, z czego ponad 5,5 mln pierwszą dawką. Stosunek Polaków do akcji pokazują wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Uczestnikom zadano pytanie, czy jeśli będą mieli możliwość zaszczepienia się, to zdecydują się na taki krok. 44,4 proc. z nich wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak". 15,8 proc. ankietowanych raczej zamierza się zaszczepić. W sumie szczepionkę chce przyjąć ponad 60 proc. badanych.

d1d11j0

Ponad 21 proc. respondentów odpowiedziało, że nie chce się szczepić. 17,5 proc. pytanych oznajmiło, że jest już zaszczepionych. 1,2 proc. nie wie natomiast, czy gdyby miało możliwość przyjęcia szczepionki na COVID-19, zrobiłoby to.

Zobacz też: Adam Niedzielski przegrywa z pandemią? Wojciech Maksymowicz podał dramatyczne dane

Koronawirus w Polsce. Polacy ocenili rząd

W sondażu respondentów zapytano również o ocenę działań rządu w walce z pandemią. Pozytywnie wypowiedziało się o nich zaledwie 34,8 proc. ankietowanych. 12,3 proc. oceniło je zdecydowanie dobrze.

d1d11j0

Większość Polaków uważa decyzje podejmowane przez rządzących jako złe - takiego zdania jest aż 56,4 badanych. 23,3 proc ocenia je jako zdecydowanie złe. Z sondażu wynika, że rząd najbardziej krytykują osoby młode, znajdujące się w grupie wiekowej 18-39 lat.

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dniach 9-10 kwietnia.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d11j0

Podziel się opinią

Share
d1d11j0
d1d11j0
Więcej tematów